.

.

10pcs/многу 0.5 m 5W DC12V SMD5050 25Red/5Blue Мека LED Расте Светлина Барови За Цветни Растенија И Хидропоника Систем LED Лента

10pcs/многу 0.5 m 5W DC12V SMD5050 25Red/5Blue Мека LED Расте Светлина Барови За Цветни Растенија И Хидропоника Систем LED Лента

Степени:

DEN 955.20
Износ
Това е достапна


Спецификации :
Тип : Led Растение Расте Светлина Лента
Чип : Epistar SMD5050
Емитуваат Боја : 25 Црвена : 5 Сина
Должина : 0,5 метар/еез
Работен Напон : DC12 V
LED Количина : 30leds / 0,5 Метар
Агол На Гледање : 120°
Wattage : 5 W / 0,5 метар
Бранова должина : Црвена 630~660nm; Сино : 430~460nm
Животниот век : Повеќе од 50,000 H
Еве како специфична бранова должина работи Сина (бранова должина : 430nm, 460nm) : им Помага на растенија растат Црвено (бранова должина : 630nm, 660nm) : им Помага на растенија растат и цвет : црвени LED е клучот за цветни растенија
Апликации : Растително ткиво култура, зеленчук одгледување, хортикултура и индустриски seedling и aerospace еколошки животот системи за поддршка.
Пакетот вклучува : 10pcs 0,5 метар LED Расте Светлина Ленти

Повеќе информации

Тип На Објект:
Расте Светла
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
Мека LED Расте Светлина Лента
сертификација:
CE,FCC,RoHS,CCC
Карактеристики:
Заштеда на енергија и заштита на животната средина
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
Е dimmable:
No
Гаранција:
2 година
Напон:
12V
Бренд Име:
Derlights
Должина:
50cm
За:
Цветни Растенија и Хидропоника Систем
Функција:
Зголемување на родот и намалување на растот круг
Led количина:
30leds(25red/5blue)
Место на Потекло:
Guangdong Кина(копно)

Најдобрите понуди во категоријата