.

.

Wifi КОЧАН+ЛЕЌА 169W морски лед аквариум светлина за коралниот гребен риболов резервоарот Dimmable аквариум led осветлување тела Кина акции

Wifi КОЧАН+ЛЕЌА 169W морски лед аквариум светлина за коралниот гребен риболов резервоарот Dimmable аквариум led осветлување тела

Степени:

DEN 6368.00 -25 %
DEN 8490.24
Износ
Това е достапна


Сите нарачки ќе биде предаден во рок од 3 работен ден по уплатата . Ако тоа е повеќе од шест месеци од купување на светлината(s), купувачите плаќаат за превозот цена. Увозни давачки, данок или ДДВ или други скриени полнење не се вклучени во цената, овие трошоци се купувачот одговорности;
2. Ве молиме потврдете ја вашата адреса може да добие ПРОЗОРЦИ/USPS/DHL/ФЕДЕКС/ДПД и др.
Ве молиме оставете ќе avialable адреса и телефонски број во испорака на информации.
Ние треба вашата позитивни повратни информации за поддршка : вашата поддршка навистина ни даде моќ постојано да се обезбедување на добри производи и одлични услуги на клиентите, може ли да ве молиме љубезно ме остави на positve повратни информации и 5 ѕвезди на рејтингот? благодарение на вас многу однапред . Ако не, ние ќе ги сноси одговорност за вас. Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход, овие трошоци не се вклучени во точка цена и превозот на трошоците, овие трошоци обично се собираат од страна на доставување товар (испорака) друштво или кога ќе ги собереш на објектот до-не confus ги наплаќаат за дополнителни превозот,некои земји не може да биде предаден за слободен, ве молиме ни e-mail со барањата пред да го купат.Wifi КОЧАН+ЛЕЌА 169 W морски лед аквариум светлина за коралниот гребен риболов резервоарот Dimmable аквариум led осветлување тела.
За пријатели во оддалечена област,не е некоја дополнителна наплата на превозот надомест. Од друга страна, ова може да заштедите пари на електронски записи.Ако ви треба да користите специјална превозникот,ве молиме ни e-mail и да ги споделите со нас.Купувачот треба да ги сноси сите на косата, ако тој/таа да одбие да го потпише, за предмети поради сопствени должност. Ние не сме одговорни за погрешни или undeliverable адреса и телефонски броеви. Ние ќе го реши секој проблем за вас во прв пат : ако има нешто погрешно во врска со производот ве молиме контактирајте со нас, прво пред да замине неутрални или негативни повратни информации, ние ви ветуваме дека ќе се реши проблемот за вашето целосно задоволство. Спецификација
Објект На Екранот
Зошто да се одбере оваа 169w led аквариум светлина
И употребата прирачник за светилка е речиси ист како wifi 165w светилка :
Клиентите се покаже
Зошто 169 W само трошат околу 105 watts во целосна власт?
1) тела употреба вистински 3watt LED чипови.

Повеќе информации

Wattage:
169w
Тип На Објект:
Расте Светла
Напон:
85-265V
Гаранција:
1 година
Должина:
40cm
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Број На Модел На:
HYA05-W2X80+9
Тело Материјал:
Железо
Карактеристики:
Wifi широк спектар led аквариум светлина
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
populargrow
Е dimmable:
Yes
Ширина:
23
Извор На Енергија:
AC
случај боја:
Црна
Име на производ:
wifi аквариум осветлување
Функција:
КОЧАН+Леќа, Најдобро светло униформност, Најдобри расте
Wattage:
169w
LED чип:
Epileds/Bridgelux
Примена:
led осветлување за коралниот гребен риба резервоарот
Контрола методот:
wifi контролирани или wifi адаптерот
Односот& Layout:
Целосен спектар, вклучувајќи УВ Пурпурна led диоди

Најдобрите понуди во категоријата