.

.

130W/72*3W/ 300W НЛО широк Спектар Led Расте Светлина AC85~265V LED Расте Светилка За Внатрешна Растение Расте и Цветни

130W/72*3W/ 300W НЛО широк Спектар Led Расте Светлина AC85~265V LED Расте Светилка За Внатрешна Растение Расте и Цветни

Степени:

DEN 1640.00 -32 %
DEN 2412.00
Износ
Това е достапна


315~400nm : (УВ) Апсорбира помалку хлорофил, спречување на матични раст. Како резултат на тоа, на бранови должини на светлата се неточни и тие може да го уништи вашиот растенија, трошат вашето време и пари.
400~520nm (Сино) : Апсорбира многу хлорофил и каротеноиди, корисни за фотосинтеза. Плодните Фаза : 7 - 8 часа на
4. Пакет Листа
1 x LED Расте Светлина
1 x Слободни LED Расте Светлина Закачалка
1 x Слободни Кабелот за Напојување
Слика шоу
130 W
216 W
300 W
Клучните Карактеристики на нашите LED расте светлина :
Нашите LED расте светла ќе го промовира екстремни раст во закажувам вегетација и цветни циклуси резултира во ОГРОМНА приноси со помалку топлина, гарантирано!
Имаме тестирани на светлината на нашиот сопствен растенија со голем успех, па тоа е 100% работи , ова е голема разлика помеѓу другите продавачот на производи
Нашите светилки употреба Epistar Расте LED чипови, исклучиво : Сино(440nm 460nm, да им помогне на растенија растат); Црвено (630nm 660nm, да им помогне на растенија (цвет)
( Белешка : постојат многу LED расте светлата на пазарот, но повеќето од нив не се користи вистински РАСТЕ Led диоди.
>1000nm : Промена на топлина. Погоден за хидропоника, хортикултура, зелена куќа
2. ако не се задоволни со тоа , го испрати назад и дозволете ни да ви даде целосна наплата.5 m Како функционира одредена бранова должина работи? 280 ~ 315nm : Помалку влијание за раст фабриката.Спецификација Користење на совети 1.)
Зошто да го одберете НАС?
1.
Каков вид на растенија да може да расте со нашите led расте светлата?
Цветните Растенија : Медицински Marjuana, Домати, Пипер, Роза, црн пипер и други растенија
Билки и зеленчук : зелена салата, bok choy ект
Затворен potted пејзаж
.
610~720nm (Црвено) : Зголемување на фотосинтеза за растенијата, да ви помогне раст. Осветлувањето за Време на поставување : Вегетативна Фаза : 12-14 часа на; Цветни Фаза : 9-12 часови. Suitale за растенијата, расте, цветни и плодните
3. препорачуваме растојание над растенија : 1. ние тестираат сите на нашите производи пред донесувањето нив на пазарот . 100% може да помогне на вашата растенија растат многу добро : Нашите LED расте светлата биле тестирани од реалниот свет зелена салата ,се зголеми и домати расте експерименти ,за разлика од други продавачи " производи нашите LED расте светилки може да 100% да помогне на вашата растенија растат добро .

Повеќе информации

Wattage:
130W, 216W, 300W
Тип На Објект:
Расте Светла
Напон:
85-265V
Тело Материјал:
Алуминиум
Гаранција:
3 Години
Бренд Име:
Derlights
сертификација:
CCC,RoHS,FCC,CE
Ширина:
3 Size
Извор На Светлина:
LED Светилки
Број На Модел На:
НЛО Расте Светлина
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Карактеристики:
целосен спектар

Најдобрите понуди во категоријата