.

.

YOTAT 178 CISS мастило кертриџ за HP178 за HP Deskjet 3070A Photosmart 5510 5515 6510 B109a B209a (Јапонија/Русија/Јужна Африка)

YOTAT 178 CISS мастило кертриџ за HP178 за HP Deskjet 3070A Photosmart 5510 5515 6510 B109a B209a (Јапонија/Русија/Јужна Африка)

Степени:

DEN 919.00 -11 %
DEN 1032.00
Износ
Това е достапна

Тоа нема да ја допре внатрешноста на печатач или влијаат врз нормалното функционирање на било кој начин. П : Може ли да го инсталирате празни Континуирано Мастило Снабдување Систем/Касети во печатач? Сите CISS или refillable мастило кертриџ не треба да се инсталира на печатач за да се обиде чип работат или не, пред да се мастило рефил целосна ниво добро, чип може да се заклучи трајно ако кертриџ е празен. П : Колку е осетлива е на печатач за да мастило ниво во резервоарот шишиња? Вашиот печатач ќе работат правилно толку долго како што се задржи шише на исто ниво како печатач. П : Кога јас треба да рефил резервоарот шишиња? Краток одговор, пред тие да се празни. Во нормална работа со шише седи до печатач, ќе доживее ист одличен квалитет на печатење без оглед на тоа што нивото на мастило во резервоарот шишиња.(Нормално касети имаат тенденција да се деградира во квалитетот како на ниво капки мастило). На соочи во касети создава убав притискање на баферот значи дека печатачот е во можност да работат со различни мастило нивоа во шишиња. Не се инсталира на празно (без мастило) CISS/касети во печатачот, дека CISS/касети мора да бидат пополнети целосна мастило(резервоар/цевка/мастило кертриџ мора да биде полна со мастило), потоа се инсталирани во печатач; инаку, кога се празни мастило касети се додава за да се печатач, чип ќе биде заклучена трајно и не може да се користи нормално, иако по кои ќе се пополнуваат со мастило. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, чип шема, пакување). Сликите се за повикување само. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, ако не се поклопува со мастило касети ќе не работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Кога ќе рефил шише, не ги пополните сите на патот до гребенот. Без претходна најава. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели. П : Како тоа функционира? Цевки е во прилог кертриџ и се движи напред и назад со глава за печатење. Ако се подигне шише до повисоко ниво, ќе се кандидира на ризикот од мастило pooling на хартија.

Повеќе информации

Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Компатибилен Бренд:
HP
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
YOTAT
Број На Модел На:
за hp178
боја:
C/K/M/Y

Најдобрите понуди во категоријата