.

.

YOTAT 564 CISS мастило кертриџ за HP564 за HP Deskjet 3070A Photosmart 5510 5515 6510 B109a B109n Б11 Плус B209a B210a (Америка)

YOTAT 564 CISS мастило кертриџ за HP564 за HP Deskjet 3070A Photosmart 5510 5515 6510 B109a B109n Б11 Плус B209a B210a (Америка)

Степени:

DEN 919.00 -11 %
DEN 1032.00
Износ
Това е достапна

Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. На соочи во касети создава убав притискање на баферот значи дека печатачот е во можност да работат со различни мастило нивоа во шишиња. П : Кога јас треба да рефил резервоарот шишиња? Краток одговор, пред тие да се празни. П : Колку е осетлива е на печатач за да мастило ниво во резервоарот шишиња? Вашиот печатач ќе работат правилно толку долго како што се задржи шише на исто ниво како печатач. Тоа нема да ја допре внатрешноста на печатач или влијаат врз нормалното функционирање на било кој начин. Кога ќе рефил шише, не ги пополните сите на патот до гребенот. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Всушност, квалитет на печатење треба да биде еднаков на она што ќе добиете со свежа, полна кертриџ цело време. Без претходна најава. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, чип шема, пакување). Во нормална работа со шише седи до печатач, ќе доживее ист одличен квалитет на печатење без оглед на тоа што нивото на мастило во резервоарот шишиња. П : Како тоа функционира? Цевки е во прилог кертриџ и се движи напред и назад со глава за печатење.
Ако вашиот патрон цел е различен од оној што се појави во слика, ве молиме да се разјаснат твое кога ќе го поставите цел, ние ќе го следат твое да го направите CISS!
CISS кертриџ со чип погоден за пазарот Област : (Америка)
Пакет содржина : мастило, ciss систем * 1set
Купувачот Известувања :
1. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели. Ако се подигне шише до повисоко ниво, ќе се кандидира на ризикот од мастило pooling на хартија. Тоа ќе биде подобро да се цел замена на богородица е празен кертриџ од нас. Континуирано мастило замена како што е составен од касети.2 боја ciss мастило во резервоарот бело/црно, превозот Случаен избор. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : П : Што доза ЦИС систем вклучува? Целата единици вклучува Резервоарот шише, ЗНД кертриџ, Цевки, Вакуум Пумпа, ЗНД поддршка рака и конектори. Ако не се кандидира на резервоарот шише и кертриџ сува, можно е да се ре-претседателот на комора со отстранување на кертриџ од печатач, приклучување на излезот дупки, и повторување на пополнување инструкции, сепак ова ќе обезбеди доста нејасна, бидејќи ќе биде транспорт некои остатоци мастило од касети во прилог на воздухот.

Повеќе информации

Тип:
Континуирано Мастило Снабдување Систем
Компатибилен Бренд:
HP
Компатибилен Печатач Тип:
инк-џет печатач
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
За HP564
Бренд Име:
YOTAT
боја:
C/K/M/Y

Најдобрите понуди во категоријата