.

.

MPU-6050 Модул 3 Оска Gyroscope+Акцелеметарски Модул за MPU 6050

MPU-6050 Модул 3 Оска Gyroscope+Акцелеметарски Модул за MPU 6050

Степени:

DEN 232.32
Износ
Това е достапна


MPU-6050 Модул 3 Оска Gyroscope+Акцелеметарски Модул за MPU 6050
Функција :
1. Чип : MPU-6050
2. Напојување : 3v-5 V
3. Gyroscope опсег : + 250 500 1000 2000 °/ s
4. Забрзување опсег : ± 2 ± 4 ± 8 ± 16 g
5. Комуникација : Стандард ЖИТО комуникација договор
6. Чип вграден во 16-битна AD конвертор, 16 бита на податоци излез
7. Pin Теренот 2.54 mm
Пакување Содржина :
1 x MPU 6050 Модул
2 x Pin

Повеќе информации

Бренд Име:
DexMRtiC
Број На Модел На:
4.20----27

Најдобрите понуди во категоријата