.

.

Нови Пристигнување СДС За Suzuki Мотоцикл Дијагноза Систем Најдобар квалитет Бесплатен Превозот за Suzuki СДС Дијагностичка алатка

Нови Пристигнување СДС За Suzuki Мотоцикл Дијагноза Систем Најдобар квалитет Бесплатен Превозот за Suzuki СДС Дијагностичка алатка

Степени:

DEN 5803.20
Износ
Това е достапна

Промената на податоци се снима во времето на неуспех (2 случаи максимум), исто така може да бидат прикажани. Во прилог на обезбедување на конекторот на возилото, системот е опремен со два типа на конектор, USB и RS-232 C, за комуникација со компјутер, така што да бидат компатибилни со двете нови и стари компјутери. (10) На"предизвика" може да се постави за дијагностички податоци. (9) неуспехот код (и минатите и сегашните) што е мемориран во време на слабост може да се нарече назад и да се прикажува. DTC инспекција : Покажува дијагностички проблеми кодови зачувани во ЕКИ.
СДС За Suzuki Мотоцикл Дијагноза Систем Топ 3 Причини за да се Добие СДС
1. (12) систем може да снимање на податоци на околу 30 минути на работа, како и на возење на податоци.Постои интерфејс и кабли кои се поврзани со уредот за да се преведува/претвора компјутерски сигнали за комуникација,така уред добро пренесена и дијагнози проблеми прецизно. (11) Активна контрола е можно (како секундарен воздух електромагнетниот диск, итн. Тие може да се прочита и потврдена. Податоците или графикони прикажани може да бидат зачувани и да се печатат. Оперативен Систем : Windows XP, Vista и 7
3. Дијагнозата систем е важечки за новите модели произведени во и по Мај, 2002 година (НА 650 досега) и нивниот модел промени. (2) Земање на пријавата во мотоцикли во предвид, интерфејс кутија е направен компактен и лесен во тежина.
Поврзани Слики : . Активирањето е функција која почнува снимање на податоците од каде се постави вредност е надмината (или доаѓа кратко) за еден или повеќе податоци. Извршува "Show неуспехот на податоци". Овозможува потврда на системот. Active control : Контрола на возило привремено од компјутер.
СДС За Suzuki Мотоцикл Дијагноза Систем одлуки се дијагностицира преку одборот компјутер достапни на Windows 95, 98, 2000, XP, Vista и 7 со специјално дизајниран софтвер. (5) на Овој специјален софтвер е компатибилен со девет јазици (6) Дали моторот работи или во прекин, податоците добиени од различни сензори може да се прикажуваат во реално време или може да се подготвиле. Поддршка на Владата и на Системот
Неуспехот Дијагноза Мени Податоци Монитор : Прикажува овој возило состојба со користење на нумеричка или график екранот.2 G, со која се бара заштита од влијанието и вибрации. (3) интерфејс кутија не е водоотпорен бидејќи стандардизирани конектори се користи.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Код Читатели & Алатки За Скенирање
Бренд Име:
MAOZUA
Хардвер Верзија:
Нови
Верзија На Софтвер:
Нови
боја:
Црна
верзија:
Најновата Верзија
По-продажбата на услугата:
една година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Автомобил Производител:
Isuzu

Најдобрите понуди во категоријата