.

.

Кралицата Одгледувањето Cupkit Кутија 110x Браун Мобилен Чаши Пчеларството Комплет Apiculture Систем Cupularve Алатки Пчела Чувар Алатки

Кралицата Одгледувањето Cupkit Кутија 110x Браун Мобилен Чаши Пчеларството Комплет Apiculture Систем Cupularve Алатки Пчела Чувар

Степени:

DEN 1906.08
Износ
Това е достапна


Карактеристики :
1.Комплет овозможува кралицата да лежат јајца директно во пластична приклучокот.
2.Ова се избегнува опасностите на калемење, и обезбедува точна возраст на ларвите.
Спецификации :
1.Име : Кралицата Одгледувањето Cupkit Кутија
2.Модел : 507375
3.Боја : Жолта
4.Материјал : Пластика
5.Големина на : 14.8x13x2.8cm
Употреба :
Чекор 1 : Ќе ја вметнете чешел кутија во рамка и 110 браун мобилен стартер чаши се вградени во задниот дел од тоа.(Со овој комплет ќе бидете во можност да се подигне вашиот сопствен квинс и го направи тоа без калемење или некогаш допирање на ларвите.)
Чекор 2 : Следно што ја ограничуваат кралицата во предниот дел од кафез и таа веднаш лежи јајца во 110 достапни клетки.Таа може да биде realeased во следниот ден. На 4 ден секоја ново ново изведени ларви е подготвен за пренос.
Чекор 3 : кога Ќе се отстрани секоја клетка стартер првенство и вметнете ја во ќелија купот на носителот.
Чекор 4 : потоа Можете да ја лизна на оваа единица на мобилен бар носителот кој е прикачен на мобилен бар.
Чекор 5 : за Да се заврши клетки што сега се стави на мобилен бар во ќелија градење на колонија.
Пакет Се Вклучени :
1x Кралицата Одгледувањето Cupkit Кутија
110x Браун Мобилен Чаши
110x Мобилен Купот на Носителите на
110x Мобилен Бар Носители
110x Коса со Ролери Кафези

Повеќе информации

Големина:
XL
Тип:
Фарма На Животните
Бренд Име:
ZSTPETFARM
Фарма На Животните Тип:
овци
Материјал:
Пластични

Најдобрите понуди во категоријата