.

.

Aoshike Ажурирања 2000W Чиста синусен облик Моќ Инверторот Одбор Пост синусен облик Засилувач Одбор DIY Колекции

Aoshike Ажурирања 2000W Чиста синусен облик Моќ Инверторот Одбор Пост синусен облик Засилувач Одбор DIY Колекции

Степени:

DEN 1896.00
Износ
Това е достапна


Слични производи :
Описи :
Напомена : Ова е DIY Комплет , купувачите треба да заварување компонента од себе
и Ако сакате 2000 W Заврши Одбор,ве молам отворете го овој линк :
1.Можете да ја промените изменета синусен облик инверторот да синусен облик инверторот, излезна моќност 2000 W. Едноставно, на пат е изменета синусен облик инверторот фаза отстранет,
2.Потоа додадете повеќе круга трансформатор subprime, на пат е изменета синусен облик инверторот напон кондензатори за 220 UF / 450 V, потоа тестирање на висок напон capacitor напон DC380 V
3.За да го користите 2 парчиња од 0.4 бакарна жица околу четири круга во трансформатор, напонот е за AC16 на него, и потоа да им понуди на овие напон на синусен облик инверторот класа одбор,
4.по класа одбор излез AC напон 220v/50 HZ , излез waveform : чиста синусен облик.
Технички параметри : Влезен напон : DC380 V. Влезен напон : AC16 V. Излезен напон : AC220 V фрекфенција : 50 / 60 HZ (прилагодливи) Излез waveform : чиста позитивен бран. PCB големина : 165 * 100 * 50 MM. Содржи : чиста синусен облик инверторот Возачот Одбор "EG8010 + IR2110" answer : ___________________________ Note : 2000 W употреба на енергија цевка вклучуваат 4pcs 47 N60 Пакет се Вклучени : 1x 2000 W Чиста синусен облик Моќ Инверторот Одбор Пост Засилувач Одбор DIY КОМПЛЕТ

Повеќе информации

Бренд Име:
Aoshike
Тип:
2000W Чиста синусен облик Инвертер

Најдобрите понуди во категоријата