.

.

Фреквенција метар производство комплет DIY кристал мерење осцилатор фреквенција мерење со пластична обвивка

Фреквенција метар производство комплет DIY кристал мерење осцилатор фреквенција мерење со пластична обвивка

Степени:

DEN 755.04
Износ
Това е достапна

Фреквенција метар производство комплет DIY кристал мерење фреквенција мерење со школка делови
Коло Карактеристики :
За да Може да се измери фреквентен опсег 1 херц -50 Megahertz 1 Hz-50 MHz );
Да Мерливи сигнал со фреквенција нагоре за да стигнат до 30 V
За да Може да се измери на осцилација фреквенција на најчесто користените кристал;
Пет прецизност резолуција;
Да Автоматско опсегот за конверзија, нема човечки прекинувач;
Да Програмабилни додавање и одземање на фреквенција за мерење на радио трансиверите и друга опрема;
За да Можете да го одберете режимот за штедење енергија ако 15 вториот Внатре фреквенција Не Постои очигледно Различни автоматски исклучи екранот;
Да Широк спектар на напојување, Можете да го користите општиот USB Интерфејс за напојување , исто така може да користите надворешна напојување 5-12 V или 9 V батерија ;
За Сите вметнати компоненти , Помалку компоненти , Инсталација и дебагирање на Јане еден.
Фреквенција метар екранот

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
-w
Посебни услуги :
Мерење
Пакет:
Без школка, со школка
Број на серија, број:
Без школка, со школка

Најдобрите понуди во категоријата