.

.

банана пита A20 linux развој одбор 4412 Andrews wifi Малина пи

банана пита A20 linux развој одбор 4412 Andrews wifi Малина пи

Степени:

DEN 3375.84
Износ
Това е достапна


она што е Банана Про На
Банана Про е најновата генерација на отворен код таблета, е надградена верзија на Банана Пи, употреба на сите-A20 систем-на-чип, со 1 GB DDR3 меморија, поддршка на одборот WIFI функција, во комбинација видео и аудио излез линија, да се зачува простор, GPIO интерфејс зголеми до 40, подобро компатибилен со Малина Пи Б +.
Банана Ујп може да работи Android4.4, Ubuntu, Debian, малина и Cubie Board и други оперативни системи. Тоа не е само потрошувачки производ, но исто така и за секој кој сака да користи технологија за да се создаде иновативен дизајн. Тоа е многу едноставна, интересна и практична алатка, можете да го користите да се изгради вашиот свет околу вас.

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
-W
Употреба:
Други
Посебни услуги :
linux развој одбор
Пакет:
модул
Број на серија, број:
4412

Најдобрите понуди во категоријата