.

.

SYB-800 6 големи комбинација на breadboard големи експериментални одбор универзална одбор 300ММ * 240MM

SYB-800 6 големи комбинација на breadboard големи експериментални одбор универзална одбор 300ММ * 240MM

Степени:

DEN 667.68
Износ
Това е достапна


Breadboard Е наменета за електронско коло без дизајн и производство на заварување експерименти. Како резултат на различни електронски компоненти може да се вметне или повлече колку што е потребно, елиминирање на потребата за заварување, заштеда на колото собранието време, и компоненти може да се користи, тоа е многу погодна за електронски коло монтажа, пуштање во работа и обука.
Фабрика директни повеќе спецификации ве молиме кликнете на следниот линк :
SYB-800 комбинација на експериментални одбор леб одбор 300ММ * 240 MM голема големина Од шест SYB-130 леб одбор и терминал, подот, постои мал Breadboard состав!

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Механичка Цврстина:
Флексибилен
Број На Слоеви:
единствено еднострана
Подлога:
Бакар
Материјали за изолација:
Органски Смола
Изолација дебелина:
Конвенционалните одбор
Пламен Retardant Својства:
V1 одбор
Технологија на обработка:
Electrolytic фолија
Зајакнување на материјал:
Синтетички влакна база
Изолациони смола:
Фенолни Смоли
Производ на природата:
се продава како топла колачи

Најдобрите понуди во категоријата