.

.

TB6600 4.5 НА stepper моторни возачот stepper мотор плоча една оска контролер модул одбор

TB6600 4.5 НА stepper моторни возачот stepper мотор плоча една оска контролер модул одбор

Степени:

DEN 528.00
Износ
Това е достапна


Ова е високо-квалитет, со висока моќност, цена-ефикасен диск!
Висок тековната 4.5 А, висок напон 45 V, излез краток спој заштита, подобри перформанси! Додека 55 јуани!
1) Оперативен напон DC 10 V-45 V. Препорачливо е да го користите за префрлување напојување DC 32 V напојување.
2) 6 N137 висока-брзина на светлината lotus корен, да се обезбеди висока-брзина, не запира.
3) користење на Toshiba е нова високо струја, висок напон TB6600 HG Нови оригинални чип , Со низок напон исклучување, overtemperature исклучување и прекуструјна заштита circuitry, и зголемување на краток спој заштита во споредба со TB6560.
4) се Оценети со максимална излезна да : ± 4.5 А.
5) Погодни за 42, 57, 86 две-фаза / четири-фаза / четири-жица / шест-жица stepper мотори во рамките 4.2 А.
6) Automatic половина проток Карактеристики На
7) Subdivision : целата чекор, половина чекор, 1/4 чекор, 1/8 чекори, 1/16 чекори, најголемиот 16 subdivision.
8) Обем : ширина 50 * должината 82 * висок 35 (MM)
карактеристика на производот :
1, на излез тековната stepless прилагодливи за да се задоволат вашите потреби на различни апликации.
2, автоматски половина-проток на функцијата. И со автоматско половина-проток префрлување, лесен за употреба.
3, употребата на 6 N137 висока-брзина на светлината lotus, за да се обезбеди висока-брзина, без губење на темпото.
4, на задната страна на одборот печатени со суб-сет на инструкции.
5, употребата на зголемување на радијаторот, добри Топлина дисипација.
6, со излез краток спој заштита, користење грижете се.
7, употребата на вкупно Јанг текст, постојат две влезни терминали, инсталации поудобно

Повеќе информации

Температурата На Работа:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Напон:
datasheet
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
4.5 На
Употреба:
Други
Посебни услуги :
1
Пакет:
еден
Број на серија, број:
1

Најдобрите понуди во категоријата