.

.

CJMCU-8232 AD8232 ЕКГ-Физиолошки Мерење на Пулсот Срцева ЕКГ Мониторинг Сензор Модул одбор

CJMCU-8232 AD8232 ЕКГ-Физиолошки Мерење на Пулсот Срцева ЕКГ Мониторинг Сензор Модул одбор

Степени:

DEN 992.16
Износ
Това е достапна

Дизајн им овозможува на ултра-ниска моќност аналогни-на-дигитални конвертори (ADCs) или вградени микроконтролери лесно да се фати излезни сигнали.
Поврзете го HPSENSE на R и C junctions дека поставите заобиколат фреквенција на rectifying коло. + ВО е вообичаено поврзан со левата рака (ЛА) electrode.
8 REFOUT референтен напон бафер излез.
За AC олово-off mode, AC / DC pin треба да се води висока. Во ВАШИНГТОН доведе капка откривање на чекање, кога исклучен од -ВО electrode,
LOD - е во голема држава и обратно.
17 + VS напојување pin.
18 REFIN референтен напон баферот на текст. Изложени подлога треба да биде поврзан со GND или да остане поврзан. Pin-от не треба да биде поврзан за да се излез на вториот високо-pass филтер.
3-ВО инструментацијата засилувач негативен текст. Во AC доведе капка откривање на владата, LOD - секогаш е во ниското ниво на државата.
Со цел да се подобри системот линија фреквенција и други негативни пречки заеднички режим за одбивање перформанси, AD8232 изградена-во засилувач за десната рака диск (РĘД) управувано од страна на диск апликација. На инструментација засилувач излез референца овој потенцијал.
16 GND моќ на земјата.
14 AC / DC доведе исклучување на режимот за контрола на текст.
2 + ВО инструментацијата засилувач позитивни текст.
ЕП изложени подлога. -ВО е обично поврзан со десната рака (РА) electrode. Во ВАШИНГТОН доведе капка откривање на чекање, кога + ВО electrode е исклучен, LOD + е во голема држава,
Инаку тоа е во мала држава. Оваа карактеристика овозможува AD8232 да се постигне брзо закрепнување, така што води можат да бидат приклучени на electrode на мерниот објект како што е можно поскоро по вистинска мерка. Филтерот е тесно врзан за инструментацијата засилувач архитектура за да се постигне една фаза висока добивка и високо-pass филтер, заштеда на простор и трошоците.
19 IAOUT Инструментација Засилувач Излез Pin. Корисникот може да ги задоволи потребите на различни типови на апликации со избирање на исклучување фреквенцијата на сите филтри.
5 РĘД десна нога вози излез.
На AD8232 содржи брзо обновување на функција која може да се намали долго помине на високо-pass филтер првично основана. За DC олово-off mode, AC / DC pin треба да се води на ниско ниво.
7 OPAMP + op amp во фаза на текст. REFIN (висока отпорност на внесување pin) и може да се користи за да поставите ниво на референтен напон бафер.

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
Electrophysiology
Употреба:
1
Посебни услуги :
1
Пакет:
модул

Најдобрите понуди во категоријата