.

.

МЕГА Сензор Shield V1.0 посветен сензор проширување одбор електронски градежни блокови модул

МЕГА Сензор Shield V1.0 посветен сензор проширување одбор електронски градежни блокови модул

Степени:

DEN 139.68
Износ
Това е достапна


МЕГА Сензор Shield V1.0 Посветен Сензор Проширување Одбор
Новиот МЕГА Сензор Shield V1.0 посветен сензор проширување одбор поставување на пазарот во различни проширување одбор дизајн во еден, употребата на PCB потопување процес, матична плоча не само што сите дигитални и аналогни интерфејс за управување опрема линија форма на проширување, Но, исто така, посебни Bluetooth модул комуникациски интерфејс, SD картичка модул комуникациски интерфејс, APC220 радио фреквенција модул комуникациски интерфејс, и RB URF v1.1 ултразвучно сензор интерфејс, независни проширување полесно да ја користите. За почетници, не мора да се грижите за сложени и комплицирани коло конекција, овој сензор проширување одбор навистина поедноставува коло, може лесно да се поврзете најчесто се користи сензори, сензор бара само заеднички 3 P сензор Кабел (без оглед на дигитална кабелска и аналоген кабел), заврши коло конекција, напишете соодветна програма за преземање на МЕГА контролер за да го прочитате сензор податоци, или примате безжичен модул за враќање на податоци, по обработка, и на крајот лесно да се заврши што го Поседувате интерактивни работи.
PCB користи чисто злато обработка
Наместете различни најчесто се користи модул интерфејс plug поудобно

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови:
Сензор за проширување одбор
Материјал:
pcb
Физички својства на материјалите:
Електронски градежни блокови
Материјал кристалната структура:
МЕГА Сензор Штит
Изработка:
Интегрирани
Повратен Сигнал:
Посветен сензор проширување одбор електронски градежни блокови
Заштита класа:
-
Линеарноста:
- (% F. S.)
Hysteresis:
--- (% F. S.)
Повторливост:
---- (% F. S.)

Најдобрите понуди во категоријата