.

.

Малина Пи висок квалитет посветен акрилик школка случај (само во случај)

Малина Пи висок квалитет посветен акрилик школка случај (само во случај)

Степени:

DEN 102.24
Износ
Това е достапна

Бренд малина пита модел малина пита Видови на Шасија школка Материјал, ABS големина 1 Боја Транспарентен ОЕМ Не ОЕМ
Малина ПИ кутија школка кутија акрилик материјал
Малина Пи Модел Б Вовед :
На Малина Пи Фондацијата е мала добротворна организација во велика БРИТАНИЈА, која има за цел да ја промовира технологијата, наместо профит од продажбата техники. Фондацијата има никогаш навистина не се објавени производ во минатото, и беше избран две глобалната дистрибутери и РС Компоненти за да се справи со првата серија од Малина Пи наредби. Лицето на аматери и ентузијастички DIY технологија фанови, Малина Пи продажбата се многу добри.
Малина Пи е Linux-базиран персонален компјутер со 700 MHz процесор, меморија 256, SD картичка и Ethernet поддршка, две USB порти, и HDMI и РКА излез поддршка. Не е вест дека иако Малина Пи изгледа многу мини - само кредитна картичка големина, но тоа може да се кандидира како "Quake 3 : Арена" такви игри и 1080p видео репродукција. Хардвер е врз основа на АРМ, оперативниот систем користејќи open source систем Linux, доаѓа со Iceweasel, KOffice и друг софтвер само за да се задоволат основните web пребарување, зборот обработка и компјутерски потребите за учење
Технички Параметри :
Материјал : Акрилик
Плоча дебелина : 3мм (евтини се 1.5 ~ 2mm)
Интерфејс ID : Да
Четири нозе поддршка
answer : ___________________________ note :
Со цел да се олесни превозот и да се спречи штета, кутија е резервни делови, по доаѓањето на нивните сопствени инсталација, многу едноставно, на школка има заштитен филм, треба да се искине инсталација.

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
-w
Употреба:
Други
Посебни услуги :
Специјална акрилна школка случај
Пакет:
еден
Број на серија, број:
малина пи

Најдобрите понуди во категоријата