.

.

RC522 RFID RF MFRC-522 RFID радио фреквенција IC card сензор модул одбор

RC522 RFID RF MFRC-522 RFID радио фреквенција IC card сензор модул одбор

Степени:

DEN 99.84
Износ
Това е достапна


Главно вклучуваат следново :
А, поддршка на референтни материјали;
Б, мејнстрим процесор (вклучувајќи MSP430 F149) за RC522 модул апликација на C програма;
RC522 чип вовед
МФ RC522 се користи во 13. Овој модул може да биде директно натоварена во различни читач на картички мувла.3 V
Ноќна струја :
Врв на струјата :
Оперативен фреквенција : 13. MFRC522 поддршка MIFARE серија на високо-брзински не-контакт комуникација, две-начин на трансфер на податоци го оценувате до 424kbit / s. Стр друштвото за "три маси" апликација воведе низок напон, ниска цена, со мали не-контакт читаат и пишуваат картичка чип, Е паметен инструмент и преносни рачен уред за истражување и развој на подобар избор. Поддржува 14443 A компатибилен transponder сигнали. МФ RC522 користи напредни модулација и demodulation концепти за целосно да се интегрираат сите видови на пасивни безконтактни комуникациски методи и протоколи во 13.56 MHz
Поддржани картичка видови : mifare1 s50 на унодц, mifare1 S70, mifare Ultra Light mifare Про, mifare Desfire
Производот физички карактеристики : Големина : 40mm × 60mm
Животната средина температурата на работа : -20-80 целзиусови степени
Животната средина температура на чување : -40-85 целзиусови степени
Животната средина релативната влажност : релативна влажност 5% -95%
[Модул SPI интерфејс параметри]
Трансфер на податоци го оценувате : до 10 Mbit / s
Продавница во вид, нема грешка! На
. Ве молиме купувачите Сакаат Сакате контакт со сервисот за преземање адреса.56 MHz не-контакт и комуникација на високо интегрирана читаат и пишуваат картичка чип, е, Ј.
Превозот листа
1, RFID-RC522 модул;
2, стандардот s50 на унодц празно картичка еден;
3, s50 на унодц во облик на картичката еден (како што е прикажано во клучните прстен форма);
4, директно ред, ред по ред на игла;
Забелешка : детални технички информации и развој рутини, итн.3 V, преку SPI интерфејс, неколку едноставни линии може да биде директно поврзан со било кој корисник на ПРОЦЕСОРОТ плоча комуникација, може да се обезбеди стабилен и сигурен модул работа, читање на далечина;
Воведувањето на електрични параметри
Оперативен струја : 13-26m A / DC 3. Покрај тоа, таа, исто така поддржува брзо CRYPTO1 енкрипција алгоритам, кој проверува на MIFARE семејството на производи.
Вовед RFID модул
MF522-ЕДЕН модул Јзу. Дигитални дел се справува ISO14443 A рамка и откривањето на грешката.

Повеќе информации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
rf ic
моќност:
20W
Пакет:
Пакет
Број на серија, број:
MFRC-522 RC522

Најдобрите понуди во категоријата