.

.

Reprap 3d печатач со загреан кревет двојна напон коло MK2b, поддршка 12v, 24v

Reprap 3d печатач со загреан кревет двојна напон коло MK2b, поддршка 12v, 24v

Степени:

DEN 318.24
Износ
Това е достапна

Карактеристики : 1,12 V 24 напојување на 2, двострано, на другата страна без жици, Греење рамномерно, Печатење е мазна 3, инсталации, без оглед на позитивни и негативни, без жици тестирање извештај : Тогаш напон од 12 V 9.8 А, со температура се зголеми, тековната намален за 8.8 A (физички знаење : отпорот се зголемува со зголемување на температурата се зголемува), Потоа 24 V Теоретски максималната струја е помала од 5 A Официјалниот вовед Http : //reprap.org/wiki/Heated_Bed Ако користите 24 V, овој пат на тековната е многу голема, MOS цевка топлина сериозни, тоа е лесно, бидејќи на висока температура изгорени. Покрај тоа, размислете дали за напојување е доволно, енергија до 576 W напојување е многу скапо, ако за напојување е доволен, може да влијае на моторни и други опрема за нормална работа. Исто така, се обрне внимание на тоа дали жица не е доволно дебел, бидејќи на топла, мека? Најновата верзија mk2b : во Однос на најновата верзија на Mk2a, главниот надградба 12 V 24 V двојно напојување. 12 V врска : линија, а потоа 1, друга линија во исто време потоа 2,3. 24 V врска : линија поврзан 2, друга линија поврзан 3 (1 испразнетото не се поврзани) Официјални податоци референца Димензии 214mmx 214mm Ламинатни FR4 1.6 + -0.15 mm 2 слој, 35m бакар Црвено Soldermask - двете страни Бела Silkscreen - двете страни Моќност : 12 V или 24v Бакар позлатен дупки

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
12V, 24V
Употреба:
1
Посебни услуги :
1
Пакет:
еден
Број на серија, број:
3d печатач

Најдобрите понуди во категоријата