.

.

CP2104 USB-TTL UART Сериски адаптер-микро-контролор, 5V/3.3 V, USB-A

CP2104 USB-TTL UART Сериски адаптер-микро-контролор, 5V/3.3 V, USB-A

Степени:

DEN 119.52
Износ
Това е достапна

Производ официјална страница :
http : //robotdyn.com/ ~ll Os1 - Меѓународни
http : //robotdyn.ru / ~ll Os1 - руската
* * * За да добиете подетални информации на производот, настава, водич и софтвер, Pls посетете ја официјалната страница на производот.
Опис :
Ова да USB UART Мост е модул, база на Силикон Лаборатории CP2104 UART мостот, и тоа е добро решение за поврзување на микро-контролери и други дигитални сериски уреди на КОМПЈУТЕР.
За поврзување на КОМПЈУТЕР користи standart USB-приклучок.
Уредот исто така има до четири GPIO сигнали кои можат да бидат дефинирани од корисникот за статус и контрола на информации. Директен пристап возачот поддршка е достапна преку Силикон Лаборатории USBXpress возачот сет. Видете за најновата апликација за белешки и поддршка на производот информации за CP2104.
Овој одбор ги користи 5 V сигнал нивоа стандардно. За употреба 3.3 V ниво, pls отсечени мостот за 5 V на лемење влошки на долната страна на одборот, и да се направи лемење на влошки за 3.3 V
За да добиете подетални информации на IC CP2104 USB-UART мост, pls folow овој линк : Фото :

Повеќе информации

Бренд Име:
RobotDyn
Тип:
Логиката Идентичен
Состојба:
Нови
Компатибилен:
USB 2.0 (12 Mbps)
Vout:
3.3 V/5V
Логиката ниво:
Толеранција да 3.3 V/5V
USB Конектор:
USB-A

Најдобрите понуди во категоријата