.

.

WT588D глас да звучи модул глас чип 16P8M меморија глас модул одбор

WT588D глас да звучи модул глас чип 16P8M меморија глас модул одбор

Степени:

DEN 153.12
Износ
Това е достапна

5 V;
24, статични спиење тековната помалку од 10u A;
25, поддршка за вчитување 6 K ~ 22 KHz земање мостри стапка аудио;
26, поддршка 8 хорда MIDI репродукција (оваа функција да се отвори). По префрлете се уште може да се префрлат на последниот работен државата во префрлате по режим на работа;
11, било поставено на прикажување на гласовниот плејбек статус сигнал ЗАФАТЕНО излез на владата;
12, силна анти-мешање, може да се користи во индустриски области;
13,220 дел може да се контролира адреса малку, една адреса малку може да биде наполнета до 128 глас, адреса малку во комбинација на гласовниот плејбек;
14, поддршка за натоварени гласовниот плејбек аудиција;
15, гласовниот плејбек за да го запрете веднаш во режим на спиење, чип-до целосно да престане државата;
16,15 видови на копче за контрола на владата, било едно копче може да се постави на било еден контрола на владата;
17, поддршка WT588 D Voice Chip PC софтвер, интерфејсот е едноставен, лесен за употреба. Софтвер операцијата е едноставен и лесно да се разбере, одговара на глас комбинација технологија, во голема мера, намалување на гласот уредување на време.
Функција објаснување
WT588 D глас чип е моќен повторливи бришење за да го напишете глас микроконтролерски чип. Целосна поддршка за онлајн преземање, дури и ако WT588 D моќ случај, истото може да се симнат на поврзани SPI-Флеш преземете информации, на WT588 D глас чип коло ресетирање, можете да го ажурирате само да преземете контрола на владата.
1, поддршка вметнете бесшумен режим, вметнете го исклучите не заземаат капацитетот на SPI-Флеш меморија, адреса малку може да биде вметната 10ms ~ 25min го исклучите;
2, MP3 контрола на владата, целосно да ги исполнува пазарот MP3 репродукција / пауза, стоп,, на песната на следната песна, volume +, звукот и други функции;
3, копче за контрола на владата за одржување на флексибилен начин, може да биде произволно поставите било кое копче за пулс може да се повтори активирањето, пулсот може да не се повтори активирањето, invalid keys, на ниво не може да се рециклираат, на ниво може да се одржува, на ниво на не-retentable, На следната песна може да не циклус, следната песна може да се рециклира, на следната песна може да се јамка, volume +, volume-плеј / пауза, прекинете, плеј / пауза од 15 видови на активирањето на владата, до 10 копчиња за да предизвика контрола на Производството;
4, 3 × 8 копчето комбинација контрола на владата може да бидат предизвикани од страна на пулсот може да биде предизвикана предизвика 24 адреса малку глас, адреса може да предизвика адреса малку може да се постави помеѓу 0 ~ 219;
5, паралелни порт контрола на владата може да биде 8 I / O портот контрола, само WT588 D-32 L, WTW-28 P;
6, линија на сериски контрола на владата може да се контролира од страна на испраќачот гласовниот плејбек, стоп, јамка и јачина големина, или директно да предизвика 0 ~ 219 адреса малку на секој глас, испрати брзина 600us ~ 2000us;
7, три-жица сериски порт контрола на владата и три-жица сериски порт за контрола на I / O портот проширување излез режим може да биде преку codeswitch, три-жица сериски порт контрола на владата, може да се контролира гласовниот плејбек, стоп, јамка и јачина големина, или директно да предизвика 0 ~ 219 Адреса малку на секој глас, три-жица сериски порт за контрола на I / O портот проширување излез може да биде продолжен за излез 8-битна, во два начини за да се префрлате, направи последниот режим на последната држава да се одржи следниот.

Повеќе информации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
Серија на глас
Употреба:
1
Посебни услуги :
1
Пакет:
модул
Број на серија, број:
WT588D

Најдобрите понуди во категоријата