.

.

CJMCU TPIC6C596 8-битна промена се регистрирате 7segment прикажува 7-сегмент дигитални цевка одбор

CJMCU TPIC6C596 8-битна промена се регистрирате 7segment прикажува 7-сегмент дигитални цевка одбор

Степени:

DEN 155.52
Износ
Това е достапна


CJMCU TPIC6 C596 8-битна промена се регистрирате 7-сегмент, се прикажува 7-сегмент дигитални цевка
На cjmcu Голема Цифра Возачот е chainable контролер ранец дека може да биде лемење директно на грбот на нашите големи 6.5 "7-сегмент, се прикажува. Голем нумерички прикажува се одличен прилог на било кој проект каде сакате да бидете во можност да видите информации во далечина . Scorekeepers и етапни тајмери ќе биде одлична апликација за големи 7-сегментен LED дисплеи.
На cjmcu Голема Цифра Возач може да биде прикачена на задната на 7-сегментен дисплеј со лемење сите 10 castellations иглички на дното на одборот, како и две дополнителни castellations на врвот. Имајте на ум дека големата Цифра Возачот бара И 12 V за Led диоди и 5 V за on-board TPIC6 C596 IC. Секој возач е опремен со шест текст иглички и шест излез игли, овие направи возачот способни да бидат врзани заедно. Влез / излез игли се наведени како GND (Земја) (Моќ за 7-сегментен дисплеј). Ние, всушност, се користи Spark Fun Голема Цифра Возач во нашата AVC Битка - Бот Арена за да се прикаже пати и резултати!

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
TPIC6C596
Употреба:
1
Посебни услуги :
7segment
Пакет:
еден
Број на серија, број:
S7 дигитални цевка

Најдобрите понуди во категоријата