.

.

Teensy 2.0 USB AVR развој одбор експериментални одбор за тастатура и глушец ISP У диск teensy2.0 модул

Teensy 2.0 USB AVR развој одбор експериментални одбор за тастатура и глушец ISP У диск teensy2.0 модул

Степени:

DEN 763.68
Износ
Това е достапна


Чип модел за ATMEGA32 U4, ARV микроконтролерски развој на софтвер за учење најдобар експериментални одбор, е инсталиран Bootloader програма, вие може да преземете апликација код преку обична USB интерфејс, на микро-контролор е многу корисно за почетници,
Како да се користи : можете да ја преземете директно од Интернет Teensy.exe, нема потреба да се инсталира драјверот, директно се избрише, програмирање, проверете. Не треба да се купи уште еден Плејади режач. Можете исто така да го користите Ar.duino IDE да се инсталира на Teensy развој на животната средина Со користење на следниве е BT5 развојни документи, како и да читаат :
Информација вклучува, тастатура, глувче, SD читач на картички, мобилен диск, ISP симнувачот, usb да сериски, итн. експериментални постапки
Teensyduino.exe -
Ar.duino-1.0.5-r2-windows.exe -
Serial_install.exe -
ATMEGA32 U4.pdf -
At90usb1286.pdf -
AME8805 FEFT Кинески информации.pdf
Teensy_w7.rar -
Ar.duino-1.0.1.rar -
Avr студио v4.14 4b589.exe
Win AVR-20100110-install.exe -
LUFA-120730.rar
Клучни Карактеристики : USB, може да бидат било кој тип на уред AVR процесор, 16 MHz Еден pushbutton програмирање Лесен за употреба Teensy Loader примена на Слободен софтвер алатки за развој и Работи со Mac OS X, Linux & Windows Мала големина, совршен за многу проекти се Достапни со игли за solderless breadboard Многу ниска цена & ниска цена на превозот опции

Повеќе информации

Бренд Име:
КАИ TUO DA
Состојба:
Нови
Напон:
datasheet
Моќ Дисипација:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Број На Модел На:
наслов & фото
is_customized:
Yes
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Логиката IC
моќност:
3
Број на пиновите:
1
Употреба:
2
Посебни услуги :
4
Пакет:
5
Број на серија, број:
6

Најдобрите понуди во категоријата