.

.

GY-906 MLX90614ESF Инфраред Сензор на Температура на Модул одбор

GY-906 MLX90614ESF Инфраред Сензор на Температура на Модул одбор

Степени:

DEN 720.00
Износ
Това е достапна


Преземете
Http : //yunpan.taobao.com/s/u IZORB3e Xo
Модул модел : GY-906
Употреба на чип : MLX90614
Напојување : 3-5v (внатрешни ниско напонски регулатор)
Комуникација : Стандард ЖИТО протокол за комуникација
На MELEXIS MLX90614 ESF-BAA-000-TU-ND не-контакт инфрацрвен термометар со Ar.duino, или преку своите I2 C интерфејс, може да комуницира со секој микро-контролор. Сензорот е опремен со собранието одбор ги содржи сите потребни операции и две игли. Тие се Заварување. Ве молиме наведете дали сакате еден или на друг да заварување. Постојат I2 C конектори кои може или не треба да се продаваат според вашата апликација за две лемење скокач но не и за повеќето апликации.
Од производителот :
Карактеристики и Придобивки :
Мала големина и ниски трошоци
Инсталиран на интерфејс одбор со две игли
10 K се повлече-up отпорник со факултативниот лемење скокач I2 C интерфејс
Лесно да се интегрираат
Нашата фабрика во широк температура спектар калибрација :
-40 .. + 125 ° C сензор за температура
-70 .. + 380 ° C објектот температура.
0.5 ° C, висока точност во широко температурно опсег (0 .. + 50 ° C за Та и да се) висока (медицински) точноста калибрација
0.02 ° C, мерење резолуција
Еднокреветни, двокреветни зона верзија
SMBus компатибилен дигитален интерфејс
Индивидуализира PWM излез continuousreading
8 .. 16 V апликации се едноставни да се прилагодат
Режим на спиење за да се намали потрошувачката на енергија
Апликации и measuresments разноврсна различни пакет опции
Автомобил ниво
Апликации :
Висока прецизност не - контактирајте со температура measuresments
Клима систем за контрола на термичка удобност на сензор на движење
За станбени, деловни и индустриски градење на клима уред demisting шофершајбната сензор на температура на
Автомобил мртов агол на детекција
Индустриски за контрола на температурата на подвижни делови
Контрола на температурата во печатачот и копир
Апарати за домаќинство со контрола на температурата
здравствена нега
Сточарството следење
Движење откривање
Мулти-зона за контрола на температурата - до 127sensors може да се прочита преку заеднички 2 линии
Термички реле / alarm
Мерење температура
Податоци на состојба : http : //melexis.com/Assets/IR-sensor-thermometer-MLX90614-Datasheet-5152.aspx

Повеќе информации

Моќ Дисипација:
datasheet
is_customized:
Yes
Бренд Име:
КАИ TUO DA
Број На Модел На:
наслов & фото
Напон:
datasheet
Температурата На Работа:
datasheet
Состојба:
Нови
Тип:
модул
Примена:
datasheet
Видови на:
Други Идентичен
моќност:
1
Употреба:
*
Посебни услуги :
2
Пакет:
еден
Број на серија, број:
3

Најдобрите понуди во категоријата