.

.

3V 532nm зелени ласерски модул ласерски глава уред фаза светлосно шоу ласерски модул за позиционирање поглед 200mW

3V 532nm зелени ласерски модул ласерски глава уред фаза светлосно шоу ласерски модул за позиционирање поглед 200mW

Степени:

DEN 2006.40
Износ
Това е достапна

3 V) Работат на струјата : 250m A ~ 450m A Работна температура : +20 степени 30 C температура на Чување : +10 степени до 60 В Место форми : точка Зрак : континуирано линеарна форма режим на Фокус : фиксен фокус Опис : factory default место фокус во 15 метри, што е 15 метри до точка 15*15mm Опсег : 2000 метри Структура карактеристики : ласерски цевка + Стакло + стакло леќи на Работно време : користете колку што е можно на метал блок на топлина спроводливост и вентилирани средина, телесната температура кога блиску до повторна употреба по ладење, така што е погодна за животот на производот. Ние ќе се обидеме потрудиме да го реши секој проблем, за да обезбеди најдобра услуга на клиентите за вас. Потсетување : кога ќе ја прими стоката на време, ве молиме според производ надворешното пакување информации внимателно проверете дали консензус број примени товар со вашата нарачка, ако не или е оштетен, ве молиме да не го потпише!. Како место на производот може да биде предаден во рок од еден ден по уплатата е во продавница. Имаме речиси 10 години на ласерски поврзани со дизајн на производи искуство! За да го преземе најголемиот дел наредби, се изменуваат, обемот на повеќе отколку позитивно.Значи за транспорт и превоз цена и ние може да се разговара Punctate зелени ласерски модул 200 MW Димензии : дијаметар 12x должина од 52 (33+19) mm; {должина : бакар +PCB одбор} излез бранова должина : 532nm Излезна моќност : 200m W Може да се прилагоди за : 5m W, 10m W, 20m W,30mw, 50m W, 100m W, 200m W коло контрола : ACC линија Работен напон : DC=3 V (3 V е најсоодветен напон, како што се 3-3. Начин на употреба : директно додадете 3 V напон може да биде поврзан со анодна работа, црвена, црна е поврзан со негативен пол, ако долго време осветлување е потребно да се направи ласерски зрачење. 1, ласерски очи не светло во предната, не гледајте директно во светлината дупка. (Забелешка : не услов наш основен одбор само заварување жица) Зрак renderings во чад реалност, со темно услов за повикување само, ласерската светлина греди видливост поврзани со ласерски моќ средина светлината, Wangwang советодавни детали За ласерски позиционирање, опсег пронаоѓач, медицинска опрема, реквизити, бар КТВ декорација, електронски производство на DIY љубовници, сите видови на индустриски идентификација, локатор, индустриски инструменти и опрема, ласерски покажувач, предавање на тест извор на светлина, ласерски извор на светлина и други демонстрации.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Индикатор Светла
Број На Модел На:
г-09
Напон:
3V
Бренд Име:
YOQI

Најдобрите понуди во категоријата