.

.

1608 Зелена боја црна боја МИЛЕНИЧЕ Здрав, Полиестер, здрав, ПЕТ здрав бенд

1608 Зелена боја црна боја МИЛЕНИЧЕ Здрав, Полиестер, здрав, ПЕТ здрав бенд

Степени:

DEN 1966.00 -9 %
DEN 2160.00
Износ
Това е достапна


Црна боја Зелена боја МИЛЕНИЧЕ Здрав, Полиестер, здрав, ПЕТ здрав бенд
Опис На Производот
Zone Sun ПОЛИЕСТЕР РАКА ЗА ПАКУВАЊЕ
За разлика од алтернативните здрав производи, нашата полиестер е комбинација на сила на челик здрав со безбедноста и економијата на пластични да се зголеми ефикасноста. Резултатот е повеќе безбеден оптоварување по пониска цена од многу алтернативи.
Различни спецификации на нашите МИЛЕНИЧИЊА рака
Ширина×Thicknes
Тежина
(g/m)
Должина
(m/kg)
Должина
(m/roll)
Кршење сила
(N)
(инчи)
(mm) 0.47×0.016 12.0×0.4 6.20 161 3220 1920 0.47×0.020 12.0×0.5 7.80 128 2560 2400 0.47×0.024 12.0×0.6 9.36 107 2140 2880 0.472×0.024 12.5×0.6 9.75 103 2060 3000 5/8×0.024 16.0×0.6 12.5 80 1600 3840 5/8×0.028 16.0×0.7 14.6 68 1360 4480 5/8×0.031 16.0×0.8 16.6 60 1200 5120 5/8×0.035 16.0×0.9 18.7 53 1060 5760 5/8×0.040 16.0×1.0 20.8 48 960 6400 3/4×0.031 19.0×0.8 19.8 51 1020 6080 3/4×0.040 19.0×1.0 24.7 40 800 7600 3/4×0.050 19.0×1.27 31.4 32 640 9652 3/4×0.055 19.0×1.4 34.5 29 580 10640 0.87×0.024 22.0×0.6 17.2 58 1160 5280 0.98×0.040 25.0×1.0 32.5 31 620 10000 0.98×0.047 25.0×1.2 39 26 520 12000 1.26×0.047 32.0×1.2 50.7 20 400 15360 Забелешка : горе е референца. Други спецификација е на располагање.
Производ Прегледи
Примена
Пакување
Предности
1.Сплит Отпор :
Мал ник или намали нема да се пропагира низ целата ширина на рака.
2.Висока Напнатост :
Нашите Полиестер има повисока задржана тензија и влијание резерва.
3.Еколошки Зелена :
Нашите Полиестер е лесно да се рециклира и речиси отпорна на временските услови.
4.Безбедност :
Домашни МИЛЕНИЧИЊА не се остри рабови, го намалува лична повреда на ризик за време на ракување, ПЕТ ролни тежат 1/2 дека на челик (минимизирање на упатство за ракување ризици).
5.Времето Отпорни :
Домашни МИЛЕНИЧИЊА не рѓа - не отпорност на дамки на кои им производи!. Тоа е речиси непроменета од временските услови и е природно УВ отпорни.
6. Рециклираат :
Домашно МИЛЕНИЧЕ може да се рециклираат!
Сертификати
Линија За Производство
Зошто да изберете нас
1.Фабриката директно, понуда на евтини цена со Висок квалитет на производите
2.Богато искуство : Главни на нашите техничари имаат повеќе од 20 години искуство за пластични рака. Ние сме биле соработувано со многу познати брендови од целиот свет и enoy висока репутација. Ние сме искусни на Northe Америка ЕВРА, Јужна Америка, Азија и Австралија Пазарот.
3. Брза испорака
4. Најдобри услуги на клиентите

Повеќе информации

Број На Модел На:
домашно милениче здрав бенд
Бренд Име:
ZONESUN
сертификација:
no
Додатоци:
no
Функција:
Здрав
боја:
Зелена
Ширина:
16mm
Дебелина:
8мм
ПОВРШИНА:
Мазна или Врежана
јадро:
Diam 250mm или 406mm
кориснички:
на располагање
машина за пакување:
на располагање
Прирачник За Пакување:
на располагање
Тежина:
10 или 20 kg/ролна

Најдобрите понуди во категоријата