.

.

ZONESUN XQH-19 Прирачник за Пневматски Памук Пакување Машина

ZONESUN XQH-19 Прирачник за Пневматски Памук Пакување Машина

Степени:

DEN 11750.00 -9 %
DEN 12912.00
Износ
Това е достапна

6 Mpa
220×115×130mm
2kg
XQH-19(C)
19×1.75 103 2060 3000 5/8×0.Еколошки Зелена :
Нашите Полиестер е лесно да се рециклира и речиси отпорна на временските услови.6 60 1200 5120 5/8×0.6 Mpa
220×115×130mm
2kg
Различни спецификации на нашите МИЛЕНИЧИЊА рака
Ширина×Thicknes
Тежина
(g/m)
Должина
(m/kg)
Должина
(m/roll)
Кршење сила
(N)
(инчи)
(mm) 0.
Производот се покаже :
Спецификација
Модел
Макс појас дебелина
Просечната воздушен притисок
Димензија
Тежина
XQH-19(A)
19×1.6 Mpa
220×115×130mm
2kg
XQH-19(Б)
19×1.
Оваа алатка има само една функција,која е само заварување PP МИЛЕНИЧЕ бренд, да се печат. Други спецификација е на располагање. Резултатот е повеќе безбеден оптоварување по пониска цена од многу алтернативи.Сплит Отпор :
Мал ник или намали нема да се пропагира низ целата ширина на рака.
На dvantages на Стр olyester Рака над алтернативни производи се :
1.36 107 2140 2880 0.7 20 400 15360 Забелешка : горе е референца.2 58 1160 5280 0.Времето Отпорни :
Домашни МИЛЕНИЧИЊА не рѓа - не отпорност на дамки на кои им производи!.
Zone Sun ПОЛИЕСТЕР РАКА ЗА ПАКУВАЊЕ
За разлика од алтернативните здрав производи, нашата полиестер е комбинација на сила на челик здрав со безбедноста и економијата на пластични да се зголеми ефикасноста. Специјално дизајниран за ПЕТ PP материјал конекции, таа нуди едно време заварување за директна примена.20 161 3220 1920 0.6 68 1360 4480 5/8×0.Безбедност :
Домашни МИЛЕНИЧИЊА не се остри рабови, го намалува лична повреда на ризик за време на ракување, ПЕТ ролни тежат 1/2 дека на челик (минимизирање на упатство за ракување ризици).5 29 580 10640 0.8 51 1020 6080 3/4×0.Висока Напнатост :
Нашите Полиестер има повисока задржана тензија и влијание резерва. Тоа е широко се применува за памук, хемиски влакна, отпадна хартија, платно и со производот пакување.
Примена :
Полиестер рака биле широко се користи во пакетот на челик, хартија, дрво, тутун, тули, градежни материјали, хемиски влакна,памук, метални производи, и многу други сектори.7 40 800 7600 3/4×0. Тоа е речиси непроменета од временските услови и е природно УВ отпорни. Рециклираат :
Домашно МИЛЕНИЧЕ може да се рециклираат!
.7 53 1060 5760 5/8×0.5 80 1600 3840 5/8×0.6 Mpa
220×115×130mm
2kg
XQH-19(Г)
19×1. Повеќе funtion бара ве молиме изберете XQD-19.80 128 2560 2400 0.2 39 26 520 12000 1.8 48 960 6400 3/4×0.

Повеќе информации

Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
ZONESUN
Број На Модел На:
Здрав Машина
Функција:
запечатување
сертификација:
no
Додатоци:
no
боја:
Сребро.
Тежина на машина:
3.8 KG
Вкупната Големина:
220X115X130mm
Рака ширина:
12-19mm
Дебелина на рака:
0.5 - 1.2 mm
Примена:
Палети, бали, гајби, случаи, различни пакети
Просечната Воздушен притисок:
0.63 MPA
МАКС Својата сила:
259KG (2539N)
Место на Потекло:
Кина
Тока слободни:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата