.

.

ZONESUN 110v или 220v ЛОКАЦИЈА 250 Батеријата напојува пластични здрав алатка машина

ZONESUN 110v или 220v ЛОКАЦИЈА 250 Батеријата напојува пластични здрав алатка машина

Степени:

DEN 152836.00 -9 %
DEN 167952.00
Износ
Това е достапна


"Мека" на владата
Економски
Енергетски ефикасни здрав систем
Повеќе циклуси на полнење на батерија Цена ефикасна
Услуга-friendly дизајн
Висок квалитет.
2)Користење на 14. 75% полнење капацитет
Примена :
Полиестер рака биле широко се користи во пакетот на челик, хартија, дрво, тутун, тули, градежни материјали, хемиски влакна,памук, метални производи, и многу други сектори.8") Tensioning(копчето) (0)1200-4000 N (0)900-2500 N Tensioning брзина (0)400-1600 N (0)400-1500 N Заварување ефикасност 75%-85% 75%-85% Батеријата Не на ремени со една батерија 180-300 200-400 Напон на Батеријата полначот 100-230 V 100-230 V Батерија 18 V,2.4 volt Li-Ion Бош батерија, ИЛИ-Т 250 може да заврши до 400 апликации за целосно наполнет.
Технички податоци ИЛИ-T400 ИЛИ-T250 Тежина(вклучувајќи батерија) 4.4 volt) и 1 полнач. 15-30* 15-30* Пластични рака на Рака ширина прилагодливи Полипропилен(PP) 16-19mm(5/8-3/4") 12-16mm(5/8-3/4") Полиестер(ПЕТ) 16-19mm(5/8-3/4") 12-16mm(5/8-3/4") Опција 9-11mm(3/8-7/16") на рака дебелина 0.
Батерија Време На Полнење : Прибл. Оваа алатка има целосно прилагодливи tensioning сила до 560 фунти, и, исто така, има прилагодливи рака ширина опција.
Ние сме во вашата услуга во рок од 24 часа
SKYPE : abby-zheng
QQ : 506696996
ТЕЛ : 86-757-86610560
МОБИЛЕН : 86-139 27284269
Pls се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме!
.6 Ah Батерија време на полнење,прибл.
Предност на оваа Машина :
Брзо
Без оглед на пакување, големина, вертикална или хоризонтална здрав :
Целосно или полу-автоматски tensioning, заварување, и рака на сечење-со само едно притиснување на копче
Safe
За повеќе здрав или за исти видови на стоки :
Во согласност здрав
Автоматско здрав елиминира оператор грешка
Здрав со PP за на рака или за кревка пакети.
Спецификации
Батеријата напојува пластични здрав алатка
1) Широко се користи
2) Висока напнатост, супериорен квалитет
3) Висока јачина
4) Стабилна performan
ИЛИ-Т 250 Швајцарската Направени Батеријата напојува пластични здрав алатка
1) Orgapack ИЛИ-Т 250 сега е најмногу user friendly алатка за пластична здрав што се извршува автоматски, полу-автоматски, рачно или во мека агол на чекање за кревка товари.36 lbs) Димензии Должина 334mm(13.4") Висина 148mm(5. 15-30 минути
Производот се покаже :
На ИЛИ-Т 250 Вклучува 2 Литиум батерии (14.1") Ширина 138mm(5. Тоа, исто така, има една "мека" на владата што го прави безбеден за рака мали или кревка пакети.

Повеќе информации

сертификација:
CE
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Бренд Име:
ZONESUN
Број На Модел На:
Здрав Машина
Капацитетот на Работа, Чаша (Чаша):
weight8.2kg
Функција:
запечатување
Додатоци:
no
Напон (V):
110V или 220V
Моќност (W):
100W
боја:
Сина
Тежина на машина:
8.2 kg
Вкупната Големина:
334 X 138 X 148mm
Рака ширина:
12-16mm
Дебелина на рака:
0.4-1.2 mm
Примена:
Палети, бали, гајби, случаи, различни пакети
Батерија полнач/батерија :
Yes
Влечење На Сила:
400-2200N
Метод На Работа:
Притиснете Го Копчето За
Тока слободни:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата