.

.

Натопете Исклучување Гел лак Висок Квалитет Гел Лак УВ Помине Гел За Нокти Гел Буквар 6 Компјутери Голем Шише Неверојатно Убава Боја

Натопете Исклучување Гел лак Висок Квалитет Гел Лак УВ Помине Гел За Нокти Гел Буквар 6 Компјутери Голем Шише Неверојатно Убава

Степени:

DEN 1063.00 -18 %
DEN 1296.00
Износ
Това е достапна


1.Пакет листата :
1)1 Lot=1 Base Грб+1 Top Грб+било 4 Color гел
2)Сите бои гел се ок
3)Сите база на грб и горниот слој е во ред
2.Порака: се Сеќавам да оставите порака за нас кои бои бројот што го сакате.Или случаен боја ќе бидат испратени. 3.Брза испорака: Повеќето Земји треба само 1~2 недели може да се добие на парцела ,како Европа Земјата , НИ и така натаму ,освен некои далечни земји, кои ќе земе 25~40days да пристигнат . 4.Производ Функција: совршено добро спакувани,не протекување;практично да работат;богата 602 бои ;висок квалитет;долготрајни за 30 дена
L&M 604 БОЈА ШЕМА
Q1 . Зошто заврши нокти оштетени / лупено ?
① Да не полирање на ноктите со Нокти Датотека темелно
② Ќе се бранеа unevenly и не се исуши рамномерно
③ Постои residuum лево, тоа е јазот меѓу гел и нокти
④ Да не се излечи за доволно време гел слој не се исуши целосно или крушка Светилка е лоша состојба
⑤ Постои останатите cuticle, Дали се задржи растојанието помеѓу гел и вашите нокти жлебот
Q2 . Зошто заврши нокти имаат пукнатини ?
① Луѓе се направи нокти, премногу често, па тоа ќе станат меки и кршливи нокти, па ноктите може лесно да се биде укината понекогаш, и заврши нокти имаат пукнатини.
② Ќе се бранеа премногу врвот палто или ќе се применува повеќе од 2 пати, Нормално мазна и еден тенок слој е доволно
Q3. Зошто заврши нокти изгледа не како блесне како што се очекуваше?
① Да не четка непречено и има неколку четка-траги на површината на ноктите
②Your врвот грб не се вклопуваат добро со вашата боја гел, тие не одговараат ако тие доаѓаат од различни бренд
③You треба да се задржи за 20 секунди пред да ги исклучите вашиот врвот нанесен слој
④ Вашиот памук парче за избрише исклучување може да не се чисти, секое парче памук може да се користи само еднаш
⑤ Ве Молиме изберете течност за чистење кои не содржат acetone
⑥Top нанесен слој не се исуши целосно, да се излечи со LED светилка за најмалку 90sec е(УВ ламба 2 или 3mins) неговата зависи од крушка светилка состојба
⑦You може да се бранеа врвот грб премногу тенка и премногу помалку, четка доволно& соодветна горниот слој е нужно

Повеќе информации

Тип На Објект:
Гел На Ноктите
Бренд Име:
ibdgel
Број На Модел На:
Ув Гел На Ноктите
Состојка:
Смола
Количина:
6 компјутери/многу
НЕТО-WT.:
15ml
Тип:
Гел За Полски
is_customized:
Yes
Боја Видови:
602colors
Advantage1:
Висока технологија.Hight квалитет
Advantage2:
Трае повеќе од еден месец
Advantage3:
Хит и еколошки
Advantage4:
Многу Лесно да се работи
Погоден светилка:
УВ/LED светилка е во РЕД
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Снабдување Тип:
Фабриката Трговија На Големо
Categery:
гел лак

Најдобрите понуди во категоријата