.

.

Гуангжу TIPTOP 8XLOT DJ Par Лименки RGBWA УВ 6IN1 18*18W LED Par Светлина Внатрешна Употреба Led Par канти за фаза диско dj партија клуб

Гуангжу TIPTOP 8XLOT DJ Par Лименки RGBWA УВ 6IN1 18*18W LED Par Светлина Внатрешна Употреба Led Par канти за фаза диско dj партија

Степени:

DEN 50880.00
Износ
Това е достапна


Спецификација за производ :
Напон : AC90 V-240 V.50-60hz
LED Количина : 18 PCS 18 W Висока Моќност LED диоди
Боја на мешање : RGBWA+UV 6in1 боја мешање
Зрак Агол : 40 степен.
Контрола на владата : DMX512,Master/Роб,Звук Активни и Работат Авто
Контрола на Канали : 6/10 DMX Канали
Потрошувачка на енергија : 330 W
Структура : Фрли алуминиумска шасија,саќе дизајн,висок квалитет на систем за ладење
Примена : Фази, црква, ноќни клубови, сали за забава, Диско, Хотели, продавници
Моќ кабел : моќ во/dmx во и надвор
Пакување информации :
Големина : 26*26*37cm.
Нето тежина : 4kg
Бруто тежина : 5kg
Карактеристики :
1, Револуционерна 6in1 LED диоди обезбеди неспоредлив боја мешање без треперење и мулти-обоени набљудување
2, 6/10 канал RGBAW УВ миење светлина
3, Вграден автоматски програми преку DMX
4, Изградена-во боја макроа преку DMX
5, RGBAW+УВ боја мешање со DMX контрола
6, Целосна електронска затемнување & 1-30 FPS strobing
7, Напредни LED дисплеј со 4-копчето control panel
8, 3-pin DMX влез и излез конектори
9, Двојно заклучување yokes за тони позиционирање флексибилност
10,Одлична за перформанси фази каде што традиционалните PAR лименки емитираат многу топлина кон изведувачи
Пакување листа за секоја единица :
1pcs led par светлина
1pcs прирачник книга
* ако ви треба dmx кабел. pls ни остави порака.

Повеќе информации

Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Бренд Име:
GIGERTOP
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Напон:
90-240V
Број На Модел На:
TP-P53C
моќност:
330W
Име на производ:
18*18W Алуминиум RGBWA УВ 6IN1 Led Par Лименки
Напон:
AC90V-250V/50-60HZ
Потрошувачка На Енергија:
330W
DMX Chs:
6/10 канали
Боја емитуваат:
RGBWA+UV 6IN1
Led количина:
18pcs 18W LED Tyanshine
домување материјали:
кастинг алуминиум школка
Производ гаранцијата време:
1 година
Зрак Агол:
40 степен
Начин на пакување:
картонска кутија со пена во внатрешноста

Најдобрите понуди во категоријата