.

.

Фабриката Снабдување 8 Единици КОЧАН Led DMX Бела Градина Par Светлина Отворен простор IP65 Фрлија Алуминиум Школка Нема Фан Нема Ладење Бучава Без Треперење

Фабриката Снабдување 8 Единици КОЧАН Led DMX Бела Градина Par Светлина Отворен простор IP65 Фрлија Алуминиум Школка Нема Фан

Степени:

DEN 116352.00
Износ
Това е достапна


Спецификација за производ :
Напон : AC100 V-220 V
Моќност : 200 W
Led светилка бренд : tyanshine КОЧАН
Боја емитуваат : ладна бела/топло бела/ ладно бела+топло бела/RGBW 4 IN1/RGBWA УВ 6 IN1(разликата боја е иста цена. Кога ќе се прави нарачката. Ве молиме да ни кажете боја сакате)
Light time : 100000 часа
DMX канали : различна боја има различни канали.
Функција : посебна случај дизајн. Напојување и главниот одбор поделени со led светилки дел. Подобро дисипација на топлина систем. Може да се направи led светилки кои работат повеќе пати
Waterproorf оценка : IP65
Домување материјал : алуминиум кастинг
Пакување листа за секоја единица :
1 единица led par светлина
1pcs прирачник книга
* ако купувате 2 единици. ние ќе ги користиме голем картонска кутија да се спакуваат нив заедно.
Пакување информации :
Пакување големина : 47cm x 35cm x 31cm
Пакување тежина : 12kg
*4in1/6in1 лет случај не е задолжително. Ние не препорачуваме 8in1 лет случај. Тоа ќе биде премногу голема.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
1 : постојат многу снабдувач на продажбата познати производи? Дали постојат какви било разлики?
A : важно е led светилки бренд. Ние сме користење на tyanshine која НЕ е.1 во кина и добар квалитет. Второ, ние ги користиме познатиот бренд за напојување, според нашите тестирање, квалитетот е стабилен и може да понуди доволно енергија за led светилки.
2 : Може ли да изберете друга боја?
A : тоа зависи од клиент барање, нормално топло бела/ладно бела/rgbw 4in1 е многу честа.
3 : Колку power кабел и dmx кабел ќе им овозможат со?
A : нормално ние ќе опремени со 1pcs power кабел и 1pcs dmx кабел за 4 единици led par светлина. На пример, сте го купиле 8 единица led par светлина. Ние ќе ви испратиме 2 парчиња power кабел и 2 парчиња dmx кабел. Ако ви требаат повеќе, ве молиме да ни кажете кабел и должина. Количина што треба.

Повеќе информации

Приклучок Тип:
ЕУ Приклучокот, НИ Приклучокот, АУ Приклучокот, велика БРИТАНИЈА Приклучок
Тип На Објект:
Фаза Осветлување Ефект
Бренд Име:
GIGERTOP
Стил:
DMX Фаза Светлина
Повод:
Професионална Фаза & DJ
Број На Модел На:
TP-P108
моќност:
200W
Напон:
90-240V
Име на производ:
200W водоотпорен led par светлина
Напон:
AC100V-220V
моќност:
200W
led светилка:
Tyanshine КОЧАН
Боја емитуваат:
ладно бела/топло бела/Г.С.+втората светска војна/4IN1/6IN1
Контрола на начин:
DMX/Manual/Sound/Автоматскиот
Водоотпорен оценка:
IP65
Производ гаранцијата време:
1 година
Место на Потекло:
Гуангжу Град
Начин на пакување:
картонска кутија (лет случај опционално)

Најдобрите понуди во категоријата