.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Степени:

DEN 1341.00 -5 %
DEN 1411.68
Износ
Това е достапна

Може ли да се добие.5
Макс контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин. Она што е MOQ?
Обично, нашите MOQ покажа дека на веб-сајтот,но на некои објекти или ОЕМ објект, MOQ ќе биде потврда по преговори 4. Тече низ сензор го активира магнетното јадро да предизвика switch акција, со сигнал на излез.
Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Автомобилската и општи индустриски ОЕМ собранието операции.
Características : Importado elemento де comutao magnética, o princípio де funcionamento й simples, confiável e barato.5 L/MIN
Макс оперативни проток
15 L/MIN30 L/MIN50 L/MIN(изборен)
Макс носат притисок
1. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.
Тек switch
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс switch тековната
DC0. Кога ќе се направи за испорака по цел
Ние обично се направи за испорака во рок од 2 дена, ако цел голема количина или ОЕМ предмети, тоа ќе потрае подолго време.
Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Aplicações : aquecedor elétrico де água, aquecedores де água solares де controle де circulao де água, condicionadores де ar e outros sistemas де água, форуми не controle da água, interruptor де controle da bomba, controle де válvula solenóide on-off оу а força da água, controle da água alimentado.
Карактеристики : увезени компоненти на магнетното прекинувач, примерок работни принципи, и високо сигурен, поевтина цена. Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VCB668-1Aa
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата