.

.

VC1143-СТР ОЕМ НП Материјал Мини плови ниво прекинувач за светло 5pcs бесплатен превозот

VC1143-СТР ОЕМ НП Материјал Мини плови ниво прекинувач за светло 5pcs бесплатен превозот

Степени:

DEN 1173.00 -5 %
DEN 1235.04
Износ
Това е достапна


VC1143 мини liquild пластични ниво сензор
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0.
Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Автомобилската и општи индустриски ОЕМ собранието операции.
Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Пластични ниво сензор
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс Switch тековната
DC0. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество.
Карактеристики : употреба увезени се префрлите компоненти, со компактна големина, едноставна работа принцип, високо сигурен и поевтини цени, достапни со различни материјали и спецификации на кружи топката, исто така, спецификациите може да се менува во согласност со клиент ' s барање.
Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle де nível де líquido químico, automotivo, equipamentos industriais, equipamentos agrícolas, eletrodomésticos perspectiva ampla aplicação. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина. На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн.
Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador став escolher, os parâmetros elétricos podem ser alteradas де acordo com како necessidades не cliente, како especificações especiais também pode ser personalizado.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VC1143-Фотонапонски

Најдобрите понуди во категоријата