.

.

VC10110-3P пластични вертикална плови прекинувач со три лебди, полињата за префрлање сензор

VC10110-3P пластични вертикална плови прекинувач со три лебди, полињата за префрлање сензор

Степени:

DEN 1459.00 -5 %
DEN 1536.00
Износ
Това е достапна

, Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн.
Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина.
Сензор де nível де líquido де plástico
Descrição : Nível ligar о interruptor полињата за magnético e flutuar composição, o flutuador se движат став cima e para baixo com o nível не líquido medido, toque не interruptor полињата за е detectar на posição nivelada. На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D.
Пластични ниво сензор
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс Switch тековната
DC0.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0.
Апликации : чешма, клима, овлажнител, бања опрема, продажба машина, резервоар за нафта и течни хемиски ниво на контрола. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies.
Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador став escolher, os parâmetros elétricos podem ser alteradas де acordo com како necessidades не cliente, како especificações especiais também pode ser personalizado.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VC10110-3Poi

Најдобрите понуди во категоријата