.

.

Течни ПП Нивото на Водата Сензор Хоризонтална Плови Исклучете

Течни ПП Нивото на Водата Сензор Хоризонтална Плови Исклучете

Степени:

DEN 1039.00 -5 %
DEN 1093.92
Износ
Това е достапна

Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин. Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co.5
Макс Контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни. На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество.2 MPa(прилагодувањето)
води
УЛ 1007 24 AWG(прилагодувањето)
ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво senso Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување.
Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Автомобилската и општи индустриски ОЕМ собранието операции.
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба.
Ние сме посветени на обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет предмети и добра вредност за парите, со која ќе се обезбеди задоволство со високо ниво на посветеност. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC0835-Ped
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата