.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Степени:

DEN 1609.00 -5 %
DEN 1693.92
Износ
Това е достапна

Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.
Aplicações : aquecedor elétrico де água, aquecedores де água solares де controle де circulao де água, condicionadores де ar e outros sistemas де água, форуми не controle da água, interruptor де controle da bomba, controle де válvula solenóide on-off оу а força da água, controle da água alimentado. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи.
Вовед : проток сензор состои од магнетното јадро, ротирачки impeller, надворешната обвивка и сензор. Она што е MOQ?
Обично, нашите MOQ покажа дека на веб-сајтот,но на некои објекти или ОЕМ објект, MOQ ќе биде потврда по преговори 4. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.2 MPa
ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво s Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување.
Тек switch
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс switch тековната
DC0. Кога ќе се направи за испорака по цел
Ние обично се направи за испорака во рок од 2 дена, ако цел голема количина или ОЕМ предмети, тоа ќе потрае подолго време.
Fluxostato
о interruptor де escoamento не núcleo, e um alojamento не сензор, quando о líquido por conduo da operao не núcleo, fazendo com que на опера çã o де comuta çã o, o sinal де comuta çã o де saída.
Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Автомобилската и општи индустриски ОЕМ собранието операции. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и превозот цена, но е ќ се земе околу 20-25 дена да вашиот место.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VCB658dd
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата