.

.

Нови 2017 Сосема Нов Проток На Вода Сензор Switch Метар Flowmeter Кафе Фармацевт Контра Течност Контрола На Проток На Вода Сензори

Нови 2017 Сосема Нов Проток На Вода Сензор Switch Метар Flowmeter Кафе Фармацевт Контра Течност Контрола На Проток На Вода Сензори

Степени:

DEN 1542.00 -5 %
DEN 1623.36
Износ
Това е достапна

Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co.
Características : Importado elemento де comutação magnética, o princípio де funcionamento й simples, confiável e barato. Тече низ сензор го активира магнетното јадро да предизвика сала акција, со пулсот сигнал на излез. Она што е MOQ?
Обично, нашите MOQ покажа дека на веб-сајтот,но на некои објекти или ОЕМ објект, MOQ ќе биде потврда по преговори 4. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин.
Ние сме посветени на обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет предмети и добра вредност за парите, со која ќе се обезбеди задоволство со високо ниво на посветеност.
Sensores де Fluxo
Descrição : o interruptor де escoamento не núcleo, e um alojamento не сензор, quando о líquido por condução da operação не núcleo, fazendo com que на operação де comutação, o sinal де comutação де saída.7 VDC(текст voltage5 VDC)
Мин излез пулсот напон
Излез пулсот должност циклус
50%±10
Сливните начин
Црвено жица +,црна жица-,бела боја(жолта)жица повратен сигнал
Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и превозот цена, но е ќ се земе околу 20-25 дена да вашиот место. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies. ако ви треба брзо експрес, можете да контактирате со мене, имаме договорената цена со изразат компанија, како што курирската служба DHL, UPS-от, FEDEX,ТНТ.
Проток на сензор
Спецификации
Го издржат хидрауличен притисок
Напон оценка
5~24 VDC
Изолација оие
>100 MΩ
прецизност
0. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VCA168-4
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата