.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Степени:

DEN 1609.00 -5 %
DEN 1693.92
Износ
Това е достапна


Características : Importado elemento де comutao magnética, o princípio де funcionamento й simples, confiável e barato. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
10000000times
Температурата на работа
-1~+85 степен centigrade
Применливи средина температура
-40~+125 степен centigrade
Мин проток
≥1.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies.5 L/MIN
Макс оперативни проток
15 L/MIN30 L/MIN50 L/MIN(изборен)
Макс носат притисок
1.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1. Кога ќе се направи за испорака по цел
Ние обично се направи за испорака во рок од 2 дена, ако цел голема количина или ОЕМ предмети, тоа ќе потрае подолго време.2 MPa
ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување. Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.5 A
Макс носат тековната
1. Тече низ сензор го активира магнетното јадро да предизвика switch акција, со сигнал на излез.
Вовед : проток сензор состои од магнетното јадро, ротирачки impeller, надворешната обвивка и сензор. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество. Може ли да се добие.
Карактеристики : увезени компоненти на магнетното прекинувач, примерок работни принципи, и високо сигурен, поевтина цена.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VCB658cc

Најдобрите понуди во категоријата