.

.

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Степени:

DEN 1039.00 -5 %
DEN 1093.92
Износ
Това е достапна

На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво.
Сензор де nível де líquido де plástico
Descrição : Nível ligar о interruptor полињата за magnético e flutuar composição, o flutuador se движат став cima e para baixo com o nível не líquido medido, toque не interruptor полињата за е detectar на posição nivelada. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, .
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater.2 MPa(прилагодувањето)
води
УЛ 1007 24 AWG(прилагодувањето)
ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво s Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн.
Карактеристики : употреба увезени се префрлите компоненти, со компактна големина, едноставна работа принцип, високо сигурен и поевтини цени, достапни со различни материјали и спецификации на кружи топката, исто така, спецификациите може да се менува во согласност со клиент ' s барање.
Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador став escolher, os parâmetros elétricos podem ser alteradas де acordo com како necessidades не cliente, како especificações especiais também pode ser personalizado., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.
Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle де nível де líquido químico, automotivo, equipamentos industriais, equipamentos agrícolas, eletrodomésticos perspectiva ampla aplicação.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1.5 A
Макс носат тековната
1. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина.
Ние сме посветени на обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет предмети и добра вредност за парите, со која ќе се обезбеди задоволство со високо ниво на посветеност.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VC0840-P

Најдобрите понуди во категоријата