.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Степени:

DEN 1609.00 -5 %
DEN 1693.92
Износ
Това е достапна


Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1. ако ви треба брзо експрес, можете да контактирате со мене, имаме договорената цена со изразат компанија, како што курирската служба DHL, UPS-от, FEDEX,ТНТ. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба.5
Макс контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања.
Тек switch
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс switch тековната
DC0. Кога ќе се направи за испорака по цел
Ние обично се направи за испорака во рок од 2 дена, ако цел голема количина или ОЕМ предмети, тоа ќе потрае подолго време.5 L/MIN
Макс оперативни проток
15 L/MIN30 L/MIN50 L/MIN(изборен)
Макс носат притисок
1. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
10000000times
Температурата на работа
-1~+85 степен centigrade
Применливи средина температура
-40~+125 степен centigrade
Мин проток
≥1. Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и превозот цена, но е ќ се земе околу 20-25 дена да вашиот место. Тече низ сензор го активира магнетното јадро да предизвика switch акција, со сигнал на излез.
Características : Importado elemento де comutao magnética, o princípio де funcionamento й simples, confiável e barato.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи.5 A
Макс носат тековната
1. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC668e
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата