.

.

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Степени:

DEN 1039.00 -5 %
DEN 1093.92
Износ
Това е достапна

Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн.
Пластични ниво сензор
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс Switch тековната
DC0.
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0.
Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador став escolher, os parâmetros elétricos podem ser alteradas де acordo com како necessidades не cliente, како especificações especiais também pode ser personalizado.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни.5
Макс Контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба.2 MPa(прилагодувањето)
води
УЛ 1007 24 AWG(прилагодувањето)
ниво сензор,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на сензорот за близина,на ниво на Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VC1041-Подлога

Најдобрите понуди во категоријата