.

.

VC0862-2P ОЕМ висок квалитет на гориво ниво плови тип ниво сензор

VC0862-2P ОЕМ висок квалитет на гориво ниво плови тип ниво сензор

Степени:

DEN 1174.00 -5 %
DEN 1236.00
Износ
Това е достапна


Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн. Јас може да се купи.2 MPa(прилагодувањето)
води
УЛ 1007 24 AWG(прилагодувањето)
ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,лев Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies.
VC0862-2 P ОЕМ висок квалитет на гориво ниво плови тип ниво сензор
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater.5 A
Макс носат тековната
1. На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво.
Сензор де nível де líquido де plástico
Descrição : Nível ligar о interruptor полињата за magnético e flutuar composição, o flutuador se движат став cima e para baixo com o nível не líquido medido, toque не interruptor полињата за е detectar на posição nivelada. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.5
Макс Контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VC0862-2P

Најдобрите понуди во категоријата