.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Степени:

DEN 1609.00 -5 %
DEN 1693.92
Износ
Това е достапна

ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури.
Fluxostato
о interruptor де escoamento не núcleo, e um alojamento не сензор, quando о líquido por conduo da operao не núcleo, fazendo com que на опера çã o де comuta çã o, o sinal де comuta çã o де saída.5
Макс контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и превозот цена, но е ќ се земе околу 20-25 дена да вашиот место. Кога ќе се направи за испорака по цел
Ние обично се направи за испорака во рок од 2 дена, ако цел голема количина или ОЕМ предмети, тоа ќе потрае подолго време. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
10000000times
Температурата на работа
-1~+85 степен centigrade
Применливи средина температура
-40~+125 степен centigrade
Мин проток
≥1.
Карактеристики : увезени компоненти на магнетното прекинувач, примерок работни принципи, и високо сигурен, поевтина цена. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн.
Aplicações : aquecedor elétrico де água, aquecedores де água solares де controle де circulao де água, condicionadores де ar e outros sistemas де água, форуми не controle da água, interruptor де controle da bomba, controle де válvula solenóide on-off оу а força da água, controle da água alimentado.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VC678

Најдобрите понуди во категоријата