.

.

VC10110-3P Висока прецизност PP Материјал подводни Ниво сензори

VC10110-3P Висока прецизност PP Материјал подводни Ниво сензори

Степени:

DEN 1459.00 -5 %
DEN 1536.00
Износ
Това е достапна

5
Макс Контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин.
Сензор де nível де líquido де plástico
Descrição : Nível ligar о interruptor полињата за magnético e flutuar composição, o flutuador se движат став cima e para baixo com o nível не líquido medido, toque не interruptor полињата за е detectar на posição nivelada. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0. Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања.
VC10110-3 P Висока прецизност PP Материјал Ниво сензор одбор pp меур одбор
Вовед : постоечкиот прекинувач е составен од магнетни пролет се префрлате и floater. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури.
Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle де nível де líquido químico, automotivo, equipamentos industriais, equipamentos agrícolas, eletrodomésticos perspectiva ampla aplicação. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество.
Ние сме посветени на обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет предмети и добра вредност за парите, со која ќе се обезбеди задоволство со високо ниво на посветеност.
Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador став escolher, os parâmetros elétricos podem ser alteradas де acordo com како necessidades не cliente, како especificações especiais também pode ser personalizado.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC10110-3Pre
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата