.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Степени:

DEN 1945.00 -5 %
DEN 2047.20
Износ
Това е достапна

Кога ќе се направи за испорака по цел
Ние обично се направи за испорака во рок од 2 дена, ако цел голема количина или ОЕМ предмети, тоа ќе потрае подолго време., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања.5 A
Макс носат тековната
1. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1.
Тек switch
Спецификации
објектот
технички параметри
Макс контакт моќ
10 W
50 W
Макс switch напон
100 VDC/100 VAC
350 VDC/300 VAC
Мин прекине напон
150 VDC
600 VDC
Макс switch тековната
DC0.5 L/MIN
Макс оперативни проток
15 L/MIN30 L/MIN50 L/MIN(изборен)
Макс носат притисок
1. ако ви треба брзо експрес, можете да контактирате со мене, имаме договорената цена со изразат компанија, како што курирската служба DHL, UPS-от, FEDEX,ТНТ. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
10000000times
Температурата на работа
-1~+85 степен centigrade
Применливи средина температура
-40~+125 степен centigrade
Мин проток
≥1.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC4050-G1-2
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата