.

.

Бесплатен Превозот 5pcs VC1075-СТР Прилагодено вертикална инсталирате liquild ниво сензор

Бесплатен Превозот 5pcs VC1075-СТР Прилагодено вертикална инсталирате liquild ниво сензор

Степени:

DEN 1039.00 -5 %
DEN 1093.92
Износ
Това е достапна

На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво.
Карактеристики : употреба увезени се префрлите компоненти, со компактна големина, едноставна работа принцип, високо сигурен и поевтини цени, достапни со различни материјали и спецификации на кружи топката, исто така, спецификациите може да се менува во согласност со клиент ' s барање.
Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Автомобилската и општи индустриски ОЕМ собранието операции.
Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle де nível де líquido químico, automotivo, equipamentos industriais, equipamentos agrícolas, eletrodomésticos perspectiva ampla aplicação.
Сензор де nível де líquido де plástico
Descrição : Nível ligar о interruptor полињата за magnético e flutuar composição, o flutuador se движат став cima e para baixo com o nível не líquido medido, toque не interruptor полињата за е detectar на posição nivelada., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.
Características : Importado elementos де comutação, leve, princípio де funcionamento й simples, confiável, barato, com diferentes materiais e especificações не flutuador став escolher, os parâmetros elétricos podem ser alteradas де acordo com како necessidades не cliente, како especificações especiais também pode ser personalizado. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.5
Макс Контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин.
Ние сме посветени на обезбедување на нашите клиенти со висок квалитет предмети и добра вредност за парите, со која ќе се обезбеди задоволство со високо ниво на посветеност. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин. Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC1075-Ppl
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата