.

.

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Вертикално /хоризонтално Магнетна Вода Сензор за Проток Префрлување

Степени:

DEN 2112.00 -5 %
DEN 2223.36
Износ
Това е достапна

Тече низ сензор го активира магнетното јадро да предизвика switch акција, со сигнал на излез. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин.5 L/MIN
Макс оперативни проток
15 L/MIN30 L/MIN50 L/MIN(изборен)
Макс носат притисок
1. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни. Историја 1 Нашите Фабрика Основана
нашата фабрика основана од 2009 година, започнете со нашите demestic продажбата 2 Добрата Продажба Во Кина
ние продаваме брзо и во нашите Кина Пазарот и да уживаат голем углед 3 Увозот & Извозот Одделот Утврдени
нашите увозот и извозот на одделот се воспостави, да започнеме нашиот меѓународната продажба 4 Продаде Брзо Странство
нашиот извоз годишна продажба износ стигнат до 5,000,000 ДОЛАРИ Сертификати
Обезбедување На Квалитет
Заштита На Вашата Исплата,
Безбеден Вашиот Цел На Нашите Предности
Висок Квалитет На Квалитетни Суровини, Напредни Објекти, Парична Казна И Процедури. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и превозот цена, но е ќ се земе околу 20-25 дена да вашиот место. Она што е MOQ?
Обично, нашите MOQ покажа дека на веб-сајтот,но на некои објекти или ОЕМ објект, MOQ ќе биде потврда по преговори 4.2 MPa
ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво сензор,ниво Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување.
Карактеристики : увезени компоненти на магнетното прекинувач, примерок работни принципи, и високо сигурен, поевтина цена.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи.5
Макс контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
10000000times
Температурата на работа
-1~+85 степен centigrade
Применливи средина температура
-40~+125 степен centigrade
Мин проток
≥1.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC678-1b
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата