.

.

Нови 2017 Сосема Нов Проток На Вода Сензор Switch Метар Flowmeter Кафе Фармацевт Контра Течност Контрола На Проток На Вода Сензори

Нови 2017 Сосема Нов Проток На Вода Сензор Switch Метар Flowmeter Кафе Фармацевт Контра Течност Контрола На Проток На Вода Сензори

Степени:

DEN 1710.00 -5 %
DEN 1800.00
Износ
Това е достапна

Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и превозот цена, но е ќ се земе околу 20-25 дена да вашиот место.7 VDC(текст voltage5 VDC)
Мин излез пулсот напон
Излез пулсот должност циклус
50%±10
Сливните начин
Црвено жица +,црна жица-,бела боја(жолта)жица повратен сигнал
Пакување & Испорака ПАКУВАЊЕ :
Стандардна извоз тетрапак пакување. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба. Ние снабдување со едноставна рака или клупата точење за еден дел материјали преку автоматско роботски издавање системи со визија признавање и метар-микс опрема за две-дел материјали, како што се epoxies.
Características : Importado elemento де comutação magnética, o princípio де funcionamento й simples, confiável e barato. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Aplicações : aquecedor elétrico де água, aquecedores де água solares де controle де circulação де água, condicionadores де ar e outros sistemas де água, форуми не controle da água, interruptor де controle da bomba, controle де válvula solenóide on-off оу а força da água, controle da água alimentado. ВРЕМЕ НА ИСПОРАКА :
3-8 дена по потврдувањето цел,детали за испорака датум треба да се реши според
производство сезона и цел количество. ако ви треба брзо експрес, можете да контактирате со мене, имаме договорената цена со изразат компанија, како што курирската служба DHL, UPS-от, FEDEX,ТНТ., Ltd е специјализирана производител и извозник на издавање системи и опрема за сите индустрии.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања.
Проток на сензор
Спецификации
Го издржат хидрауличен притисок
Напон оценка
5~24 VDC
Изолација оие
>100 MΩ
прецизност
0.
Sensores де Fluxo
Descrição : o interruptor де escoamento не núcleo, e um alojamento не сензор, quando о líquido por condução da operação не núcleo, fazendo com que на operação де comutação, o sinal де comutação де saída. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
VCA168-7c

Најдобрите понуди во категоријата