.

.

Нови 2017 Сосема Нов Проток На Вода Сензор Switch Метар Flowmeter Кафе Фармацевт Контра Течност Контрола На Проток На Вода Сензори

Нови 2017 Сосема Нов Проток На Вода Сензор Switch Метар Flowmeter Кафе Фармацевт Контра Течност Контрола На Проток На Вода Сензори

Степени:

DEN 1542.00 -5 %
DEN 1623.36
Износ
Това е достапна


Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила. Дали ви се изврши увид на готови производи?
Да, секој чекор од производство и готови производи, ќе се излезе инспекција од страна на КК одделот пред превозот. Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба.
Aplicações : aquecedor elétrico де água, aquecedores де água solares де controle де circulação де água, condicionadores де ar e outros sistemas де água, форуми не controle da água, interruptor де controle da bomba, controle де válvula solenóide on-off оу а força da água, controle da água alimentado.
Sensores де Fluxo
Descrição : o interruptor де escoamento не núcleo, e um alojamento не сензор, quando о líquido por condução da operação не núcleo, fazendo com que на operação де comutação, o sinal де comutação де saída. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања. Она што е MOQ?
Обично, нашите MOQ покажа дека на веб-сајтот,но на некои објекти или ОЕМ објект, MOQ ќе биде потврда по преговори 4. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин. Може да добијам попуст?
Да, ако цел поголема количина или ако може да ја користите вашата сопствена изразат сметка, pls кажете ми да се провери конечната цена.
Апликации : се користи во контрола на циркулација на вода, вода за полнење и празнење, греење на вода, пумпа за вода вклучување и исклучување на електромагнетниот вентил, или дополнување на и исклучување на водата за празнење електричен бојлер, сончева енергија, бојлер, клима и други водни системи.
Características : Importado elemento де comutação magnética, o princípio де funcionamento й simples, confiável e barato.2~6 L/МИН±10%
2~30 L/МИН±10%
1~60 L/MIN±10%
Макс излез пулсот напон
>4.
Проток на сензор
Спецификации
Го издржат хидрауличен притисок
Напон оценка
5~24 VDC
Изолација оие
>100 MΩ
прецизност
0. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, се разбира, цените покажа на интернет, вклучувајќи го и превозот цена, но е ќ се земе околу 20-25 дена да вашиот место.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC168a
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата