.

.

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Нивото На Водата Се Префрлите Течни Ниво Сензор Течни Пластични Топката Плови Пластични Ниво Сензори

Степени:

DEN 1039.00 -5 %
DEN 1093.92
Износ
Това е достапна

Ние сме посветени да издавање дизајн, развој, производство и продажба.
Карактеристики : употреба увезени се префрлите компоненти, со компактна големина, едноставна работа принцип, високо сигурен и поевтини цени, достапни со различни материјали и спецификации на кружи топката, исто така, спецификациите може да се менува во согласност со клиент ' s барање.
Aplicação : dispensador де água, aparelhos де ar condicionado, umidificadores, água, equipamentos de casa de banho, máquinas де venda automática, caixas де correio, controle де nível де líquido químico, automotivo, equipamentos industriais, equipamentos agrícolas, eletrodomésticos perspectiva ampla aplicação. Секој од нашите предмети е abided со обезбедување на сите индустрии ефективни решение за потребите да се издаваат течности и ставете во еден контролиран начин. Компанијата Информации
Ningbo VMATIC Течни Контрола Индустрија Co.
Висока Продуктивност
Брза Испорака
Водечките Ниво R & D Оддел
Искусни Маркетинг Менаџер
Професионален Дизајн Одделот
Прифати ОЕМ & ODM
Одлична Услуга По продажбата Ние им Служи на Врвот 500
ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ F AQ 1. Имаме 10 големи серија за нашите производи, соодветната класификација според квалитетот и функција, итн. Тоа ќе биде широко се применуваат во моторните возила, индустриска опрема, земјоделска опрема и апарати за домаќинство во иднина. Комплетна линија на заменливи шприцеви, буриња, игли и совети се исто така достапни.
Нашите производи се погодни за многу апликации, вклучително и за Медицинската, Електронски, Накит, Автомобилската и општи индустриски ОЕМ собранието операции.
Апликации : чешма, клима, овлажнител, бања опрема, продажба машина, резервоар за нафта и течни хемиски ниво на контрола. Сите течности може да биде точно се издаваат или од страна на воздушниот притисок или механичка сила.
Ние со нетрпение очекуваме да го можност да услуга вашиот издавање барања. На floater ќе предизвика магнетни пролет се префрлите на нивото на ликвидната тестирани се движи нагоре и надолу, и на тој начин да ги детектираат позицијата на течни ниво.5
Макс Контакт отпор
100mΩ
100mΩ
Мин. Јас може да се купи ниска количина за тест?
Да, на. отпор на изолација
1000000000Ω
10000000000Ω
Контакт живот
1000000000 пати
Температурата опсег
-10~+85
материјал
POMPP(прилагодувањето)
Лебдечки топката стандард
Може да се костимирани според (шупливи лебди ballfoaming лебди ball NBR пенење кружи топката)
Компресија на отпорноста на кружи топката
0.

Повеќе информации

Тип:
Epoxies
Број На Модел На:
VC0825-Ап
is_customized:
Yes

Најдобрите понуди во категоријата