.

.

BGA rework станица Gordak 863 3 in1 Топлина Пиштол за Лемење Станица+Електрични лемење железо+IR загреете станица за BGA SMD поправка

BGA rework станица Gordak 863 3 in1 Топлина Пиштол за Лемење Станица+Електрични лемење железо+IR загреете станица за BGA SMD

Степени:

DEN 4079.52
Износ
Това е достапна

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS -3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V-230 V 0.01 V/0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCI-E,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS/Многу JY ЦРНА Lead-Free Лемење Лемење Железо Совети 900 M-Т-К за Hakko 936 fx888/888 D SAIKE 909 D/852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs/многу 5/10/20/30/X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни BGA rework станица Gordak 863 3 in1 Топлина Пиштол за Лемење Станица+Електрични лемење железо+IR загреете станица за BGA SMD поправка на Топол воздух пиштол параметри : Номинална напон : AC напон 220 V 50 HZ Максимална потрошувачка на енергија : 450 W Тип : brushless фан, мека правец на проток на Воздух : 120 L/min (макс) Температура опсег : 100 целзиусови степени степен -500 целзиусови степени степен се Справи со собранието должина : 120 CM Бучава : 45db Лемење станица параметри : Излезен Напон : AC 24 V Максимална потрошувачка на енергија : 50 W Температура опсег : 100 целзиусови степени степен -500 целзиусови степени степен Земјата потенцијал : 2m V помалку Земјата Отпорност : 2 Ohms помалку Греење на елемент : керамички греење на елемент Грејач моќност : 50 W Preheater параметри : Максимална моќност : 605 W Треска Тип : далеку инфрацрвена греење плоча Температура опсег : 100 целзиусови степени степен -500 целзиусови степени степен Димензии : 221 × 251 × 112 MM

Повеќе информации

Излезна Моќност:
450W
Бренд Име:
Eakins
Број На Модел На:
863
Димензии:
257x225x125mm
Температурата Стабилност:
4
Текст Voltagle:
220v
Излезна Температура:
100~500
Топол воздух пиштол моќ:
450W
Топол воздух пиштол Оценет температура:
100~500
Волумен На Воздух:
120L/Min(Max)
Загрејте станица моќ:
600W
Загрејте станица Оценет температура:
100~500

Најдобрите понуди во категоријата